Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS
Banvit, ISO 500’de sektör liderliğini korudu

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) yarım asrı deviren ve sanayi sektörünün en değerli verilerini oluşturan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasına göre Banvit 58’inci sırada yer aldı
 
Banvit logoİSO'nun ''Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" 2019 yılı araştırması sonuçları düzenlenen toplantı ile açıklandı. 2019 yılı sonuçlarına göre Banvit, listede beyaz et sektöründeki firmalar arasında en üst sırada yer aldı ve genel Türkiye sıralamasında geçen yıla göre bir basamak yükselerek 58. sıraya yerleşti.
 
İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) yarım asrı deviren ve sanayi sektörünün en değerli verilerini oluşturan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasına göre Banvit 58’inci sırada yer aldı. Beyaz et sektöründe Türkiye’nin önde gelen markalarından biri olan Banvit, 2019 yıl sonunda 3.235.759.055 üretimden satış cirosuna ulaşarak, aynı dönemde 101,191 milyon ABD doları tutarında da ihracat gerçekleştirdi. Balıkesir Sanayi Odası üyesi olan Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayii A.Ş., ulaştığı bu sonuçlarla genel sıralamada geçtiğimiz yıla oranla bir basamak yükselmeyi başardı.
 
 

Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı


Yeni yorum yaz