Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: şekerleme

Şekerleme ihracatçılarının yeni üssü Dubai olacakGıda teknolojileri ve paketleme fuarı Gulfood'a katılan Şekerleme ve Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu (ŞMTG) Başkanı Zekeriya Mete, Dubai’ye ofis açacaklarını söyledi.

Mondelēz tam tahıl içeriğini bütün portföyünde artırdıAtıştırmalık sektörünün lider şirketlerinden Mondelēz International, porsiyon kontrolü seçeneklerini ve tam tahıl içeriğini bütün portföyünde artırdı.
 

Üçgen Pigmentler renklerin gücüyle fark yaratıyorÜçgen Pigmentler ve Polimer Katkıları A.Ş. temsilciliğini yaptığı Alman MERCK KGaA’nın Candurin®  sedef efekt pigmentleri, başta çikolata ve şekerleme olmak üzere birçok üründe renklendirme ve süsleme amacıyla kullanılıyor. 
 

Şekerlemeye rağbet arttıkça ekipmana gereksinim büyüyorŞekerleme endüstrisi, çok sayıda etkin oyuncusuyla tüm dünyada son derece gelişmiş bir sektörel yapı oluşturuyor. Şekerleme ürünleri, makul fiyatlı lüks ürünler olarak algılandığı için ekonomik sıkıntı zamanlarında bile doğası gereği rağbet görmeye devam ediyor. 

Gıda jelatininde SelJel Türkiye’nin ihtiyacını karşılıyorSel Sanayi Ürünleri Tic. ve Paz. A.Ş., 2010 yılından itibaren 0 sığır derilerinden yenilebilir gıda jelatini SelJel’in üretimini gerçekleştiriyor. Firma, 2016 yılında başlayıp bu yılın ilk yarısında tamamladığı dördüncü etap yatırımıyla, Türkiye’nin tüm gıda jelatini ihtiyacını karşılayabilecek kapasiteye ulaştı.
 

Mondelēz International Türkiye’de yeni atamaMondelēz International Türkiye’de yeni bir atama daha gerçekleşti. 165 ülkede neşeli ve lezzetli anlar yaratan Mondelēz International’ın, Türkiye Satış Distribütör Operasyonları Müdürlüğü görevine Tansel Tunca atandı.
 

Çikolata ve şekerleme sektörüne genel bakışDilek ALTAY 
Aromsa A.Ş. Teknik Satış Müdürü 

Nestlé Türkiye yıl sonunda ihracatını ikiye katlayacakÇikolata ve şekerli ürünler kategorisinde ihracatını geçtiğimiz yıl 3 katına çıkaran Nestlé Türkiye, bu yıl sonunda ise 2 kat artış hedefliyor.