Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: almanya

Pınar Süt şimdi Avrupa marketlerindeTürkiye’de nesilleri büyüten Pınar Süt, Avrupa’da yaşayan tüketicilerine de daha geniş bir ürün portföyü sunmak için çalışmalarını hızlandırdı. Avrupa’da yaşayan tüketicilerinden ve müşterilerinden gelen talep doğrultusunda Pınar Süt, Avrupa marketlerindeki raflarda yerini aldı.

 

Avrupa’da yumurta şoku!


Yayın: 26-02-2013
Kategori: Gıda

Almanya’da at etinden sonra şimdi de yumurta şoku yaşanıyor.

İşlenmiş gıda talebi makine pazarının itici gücüGıda güvenilirliği konusunda dünya çapında artan bilinç ve çabalar, gıda endüstrisinin tüm birimlerinde bununla uyumlu arayışları tetikliyor. Tüketime veya pişirmeye hazır gıdalara ilgi arttıkça, gıda üretim ve işleme tesislerinde ekipmanların bu doğrultuda yenilenmesi ve geliştirilmesi ihtiyacı da çabucak kendini gösteriyor. 
 

DRINKTEC 70 binden fazla sektör profesyonelini ağırlayacakAlmanya’nın Münih şehrinde 11 – 15 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sıvı gıda ve içecek teknolojileri endüstrisinin dünyadaki lider fuarı olan Drinktec, 1.600’ün üzerinde katılımcı firmaya ev sahipliği yapacak. 
 

Dimes küresel içecek pazarında büyümeyi hedefliyorDimes, dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarı Anuga 2017’de soğuk kahve markası Obsesso’yu uluslararası pazara ilk kez tanıttı.
 

Türkler en çok Türk mutfağını seviyor


Yayın: 23-05-2018
Kategori: Gıda

Yemeksepeti’nin de bağlı olduğu global online yemek sipariş platformu Delivery Hero’nun verilerine göre dünya genelinde en çok İtalyan mutfağı tercih ediliyor. Türkler, Latin Amerika ve Uzak Doğu ülkeleri lokal yemekleri daha çok tercih ederken, Avrupalılar en çok İtalyan ve Uzak Doğu lezzetlerini seviyor.