Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: asüd

Süt sektörünün ihracattaki öncelikli hedefi Rusya ve Ortadoğu


Yayın: 23-10-2012

Türkiye’de süt ve süt ürünleri sanayinde üretim miktarlarının devamlı artış gösterdiğine dikkat çeken Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Derneği (ASÜD) Yönetim Kurulu Başkanı Harun Çallı, coğrafi yakınlıkları ve büyük miktarda süt ve süt ürünü ithalatçısı oldukları için Rusya ve Ortadoğu ülkelerinin ihracatta hedef pazarlar konumunda olduklarını söyledi. Çallı uzak olmasına rağmen Çin’de de büyük bir potansiyel bulunduğunu kaydetti. 


ASÜD’ün 7 başkanı belirlendi


Yayın: 02-11-2012
Etiketler: asüd

Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği bölge başkanlarını belirledi.

Dünya Süt Zirvesi, 2017’de Türkiye’de toplanacakUluslararası Sütçülük Federasyonu’nun (IDF) Güney Afrika’nın Cape Town şehrinde yapılan Dünya Süt Zirvesi 2012’de 57 ülke delegasyonunun oy birliğiyle 2017 Dünya Süt Zirvesi’nin (IDF World Dairy Summit 2017) İstanbul’da yapılması kararlaştırıldı.


Okul sütü projesi için tüm tedbirler alındı


Yayın: 09-11-2012

Her yıl 27 Eylül tarihinde kutlanan “Dünya Okul Sütü Günü” dolayısıyla açıklama yapan Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği (ASÜD) Başkanı Harun Çallı, dünyanın pek çok ülkesinde uygulanan okul sütü projelerinin gelişme çağındaki çocukların bedensel sağlığı açısından son derece önemli olduğunu belirtti.


AB’den Türkiye’deki süt işleme tesislerine açık çağrıAvrupa Birliği, Türkiye’deki süt işleme tesislerinin üretim standartlarını AB seviyesine yükseltmelerine katkı amacıyla ayırdığı 130 milyon Euro’luk kaynaktan yararlanmak isteyecek süt işletmelerinin başvurularını bekliyor.

Süt ürünleri ihracatı gerilediAmbalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Harun Çallı, 2015 yılında süt ve süt ürünleri sektörünün görünümünü değerlendirdi.

Süt ürünleri ihracatında 20 milyon dolarlık artışSüt ve süt ürünleri ihracatı, 2016 yılının ilk altı ayında, geçen yılın aynı dönemine göre miktar bazında yaklaşık iki kat arttı. İhracatta değer bazında ise 20 milyon dolar artış oldu.
 

ASÜD çiğ süt satışı düzenlemesi için uyardıAmbalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği (ASÜD) Yönetim Kurulu Başkanı Harun Çallı, “Sağlık için riskli sokak sütü satışları engellenmeli” dedi.
 

Süt sektörü bütün sorunlara rağmen ihracatını artırdıHarun Çallı
Yönetim Kurulu Başkanı
Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği – ASÜD

2019 süt sektörünün toparlanma yılı olacakHarun Çallı
Yönetim Kurulu Başkanı
Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği (ASÜD)