Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: cin

Zenginleşen ve Batılılaşan Çin, Türk gıda ihracatçılarına mesaj yolluyor


Yayın: 23-10-2012
Kategori: Ülke
Etiketler: cin

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’de, artan gelir ve gelişen tüketim tercihleri sebebiyle tarım ve gıda ürünleri ithalatı her yıl artış gösteriyor. Türkiye’den yağ, şekerli ve çikolatalı mamuller, konserve meyve ve sebzeler ile unlu mamulleri ithal eden ülkede, Akdeniz tipi beslenmenin popular hale gelmeye başlamasının Türk gıda ürünlerini cazip hale getirebileceği belirtiliyor.

 

Selva Gıda Çin’de büyüyor


Yayın: 21-11-2012
Kategori: Gıda
Etiketler: cin selva


İttifak Holding bünyesinde bulunan sektörünün yenilikçi markası Selva,14-16 Kasım tarihlerinde Çin’in Sanghay şehrinde düzenlenen 16. Uluslararası Food & Hotel China 2012 Yiyecek & İçecek Fuarı’na katıldı. Selva, fuarda mevcut müşterileri ve potansiyel alıcılarla bir araya geldi. 


Türkiye süt sektörü Çin kapısındaRusya krizi ve AB’nin süt kotalarını kaldırması dolayısıyla Türkiye’nin sütb ürünleri ihracatı geçtiğimiz yıl %24 düşüşle 271 milyona geriledi. Ülkemiz ihracattaki bu sert düşüşü Çin pazarına ürün satarak telafi etmeyi hedefliyor.
 

Kırmızı ve beyaz ette küresel rekabet kızışıyorSığır ve dana etinde küresel üretimin 2018 yılında bir önceki yıla göre %2 artışla 62.6 milyon tona yükselmesi bekleniyor. Bu artışın yaklaşık yarısının tek başına ABD ve Brezilya tarafından karşılanacağı tahmin ediliyor. 

Zor bir yılın ardındanNecdet Buzbaş
Yönetim Kurulu Başkanı 
Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası (TÜGİS) 
 

Çin kentinde bir kabusNecdet Buzbaş
TÜGİS Yönetim Kurulu Başkanı