Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: et ve süt kurumu

Et ve süte devlet denetimi geliyorHayvancılık sektörüyle ilgili önemli bir proje üzerinde çalıştıklarını belirten Bakan Mehdi Eker, Et ve Süt Kurumu kurulması kararının Bakanlar Kurulu'nda kabul edildiğini belirterek ''Biz süt piyasasına da müdahale edecek şekilde bir düzenleme getiriyoruz'' dedi.

ESK kasaplara karkas et satışına başladı


Yayın: 23-02-2016
Kategori: Kırmızı Et

Kırmızı ette tavan fiyat tartışması sürerken, Et ve Süt Kurumu tavan fiyat uygulamasından şikayet eden kasaplara karkas et satışına başladı. Kasaplara karkas et satışı, Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın tavan et uygulamasında ısrarlı olacağını gösteriyor.
 

Tek ihalede 100 bin baş besilik dana ithal edilecek


Yayın: 11-07-2016
Kategori: Kırmızı Et

Bakanlar Kurulu'nun 400 bin baş besilik dana ithalatı için yetki verdiği Et ve Süt Kurumu yetiştiricilerden topladığı teklif doğrultusunda 100 bin baş besilik dana ithalatı için ihale açtı.
 

İthal karkas eti alımı ihalesi yapıldıESK, AB ülkelerinden (Polonya hariç) 5 bin ton taze soğutulmuş sığır karkas eti alımı ihalesi yaptı. İhaleye 12 şirket tekliflerini sundu.

Hayvancılık Genel Müdürlüğü’ne Osman Uzun atandıGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Mustafa Kayhan’ın görevinden alınarak Bakanlık Müşaviri olarak atanması ile boşalan Hayvancılık Genel Müdürlüğü’ne vekaleten Osman Uzun getirildi.

Bakan Fakıbaba: Et fiyatını düşürürken, ESK'nın et alım fiyatını yükselttikGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, "Et fiyatını düşürürken Et ve Süt Kurumunun et alım fiyatını 25 liraya çıkardık. 1 Ocak'tan sonra da 200 baş altı hayvanı kesime götüren üretici kardeşlerimize hayvan başı 250 lira destek vereceğiz" dedi.