Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: ferrero

Ferrero Nutella’nın içeriğini değiştirmeyecek


Yayın: 10-12-2012
Kategori: Gıda

Nutella'nın üreticisi olan İtalyan Ferrero firması, Fransa'nın palmiye yağına aşırı derecede vergi getirme planlarına rağmen Nutella'nın içeriğini değiştirmeyeceğini açıkladı.


Nutella’nın üreticisi Ferrero Türk fındığını savundu


Yayın: 19-10-2016
Kategori: Gıda

Nutella ve Kinder gibi ürünlerin üreticisi Ferrero SpA, İtalya Ulusal Çiftçiler Konfederasyonu’nun (Coldiretti), ülkeye ithal edilen tarım ürünleri arasında 'En tehlikeli 10 gıda' listesinde Türk fındığını ilk sıraya alması üzerine bir açıklama yaptı.
 

Nutella’ya inceleme başlatıldıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Nutella’nın Avrupa’da raflardan indirilmesine neden olan raporu inceleleyip ulaştıkları sonucu kısa sürede paylaşacaklarını söyledi.
 

Nutella iddialara hodri meydan dediFerrero Grubu, son günlerde Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi EFSA’nın Mayıs 2016’da açıkladığı rapor içeriğinden yola çıkarak ‘Nutella’ ile ilgili ortaya atılan pek çok iddiaya cevap verdi. 

İtalyan Ferrero, Singapur’da İnovasyon Merkezi AçtıMerkez, Ferrero inovasyonunun Asya merkezi olarak çalışacak. 
 

Ferrero, Nestle’nin ABD’deki şekerleme birimini satın alıyorGlobal çikolata ve şekerleme pazarının dev şirketlerinden Ferrero’nun ABD’deki bu satın alma işlemi sonucunda dünya çapındaki konumu daha da güçlenecek.