Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: fiyat

Yumurta fiyatlarındaki artışın sorumlusu üretici değil


Yayın: 24-10-2012
Kategori: Yumurtacılık

Son zamanlarda yumurta fiyatlarındaki dalgalanma üzerine harekete geçen yumurta üreticileri, tüketimi arttırmak için çalışmalara başladı. Yumurta Üreticileri Merkez Birliği (YUM-BİR) Başkanı Derya Pala, vatandaşlara, “Fiyatlara bakarak üreticileri suçlamayın ve tüketimi azaltmayın” çağrısı yaptı.

 

Limon üreticinin yüzünü ekşitmedi


Yayın: 06-11-2012
Kategori: Gıda

Türkiye'nin limon üretiminin yüzde 65'inin karşılandığı Mersin'de, rekoltede yüzde 30-40 düşüş yaşanmasına rağmen üreticiler fiyattan memnun.

 

İnternetten alışverişte öncelikle fiyat karşılaştırması yapılıyor


Yayın: 18-01-2016
Kategori: Gıda

Bilio.com’un, internetten yeni yıl hediyesi almaya sıcak bakan 11 bin kişi ile yaptığı ankete göre, internet alışverişi yapanların %83’ü öncelikle fiyat karşılaştırması yapıyor.
 

Fındıkta tek rekolte açıklanacak


Yayın: 29-02-2016
Kategori: Gıda

Fındık sektör temsilcilerini dinleyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Trabzon'da katıldığı toplantıda alınacak önlemleri sıraladı.

Harun Çallı’dan sütte fiyat kıran sanayiciye tepkiKendisi de bir sanayici olan Ulusal Süt Konseyi (USK) Yönetim Kurulu Başkanı Harun Çallı, sütte arz fazlalığını fırsat bilerek, süt üreticisine USK’nın referans fiyatının da altında fiyat verenlere sert çıktı. 
 

Fiyat baskılayıcı ithalat et üretimini olumsuz etkiledi


Yayın: 24-02-2020
Kategori: Kırmızı Et

Dr. Ahmet Yücesan
Kırmızı Et Sanayicileri ve Üreticileri Birliği Derneği (ETBİR) Başkanı 
 

Yaza rağmen yaş sebze-meyve fiyatı düşmediBirçok üründe yeni mahsulün çıkmasına rağmen yaş sebze meyve fiyatları pazarlarda hala yüksek seyrediyor. Yetkililerce, girdi maliyetleri, arz ve talebin fiyatları etkilediğini belirtiyor.