Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı

Bakanlık: Laboratuvarlarımız yeterli seviyedeGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Gıda Kontrol ve Laboratuvarlar Daire Başkanı Dr. Neslihan Alper, mevcut laboratuvarların sayı ve altyapı yönünden yeterli olduğunu söylüyor. 

Antep fıstığı üretimi yayılıyorSon 5 yıldır dikili olduğu alan ve toplam ağaç sayısı önemli artış gösteren Antep fıstığı, Türkiye'nin 56 ilinde yetiştirilir hale geldi.
 

Gıda denetimi konusunda 1400 personele eğitim verilecekAvrupa Birliği ile yürütülen 12. Fasıl kapsamında, AB ile tam uyumlu denetim prosedürlerinin ve çok yıllık ulusal kontrol planının hazırlanması ile gıda ve yem güvenirliği konularında, resmi kontrollerde görevli bin 400 personele AB mevzuatı, uygulamaları ve laboratuvar analizleri konularında eğitim verilecek.
 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda 673 kişi hakkında işlem yapıldıGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve bağlı kurumlarda, FETÖ ile bağlantılı olduğu değerlendirilen toplam 673 kişi hakkında işlem yapıldı.

Katkı maddeleri güvenilir gıdanın en önemli bileşeniGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Gıda İşletmeleri ve Kodeks Daire Başkanı Selman Ayaz, gıda katkı maddelerinin kaliteli ve güvenilir gıda üretimi için olmazsa olmaz konuma geldiğini vurguluyor.

MÜSİAD'dan güvenilir gıda üretimi için önemli adımMÜSİAD Gıda,Tarım ve Hayvancılık Sektör Kurulu tarafından hazırlanan “Sağlıklı Gıda Üretim ve Tüketim Projesi”, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü’ne sunuldu

Bakanlık taklit ve tağşiş yapan 229 firmayı ifşa ettiGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen, aralarında et, süt ürünleri, bal, zeytinyağı ve alkollü içeceğin bulunduğu veya ilaç etken maddesinin ilave edildiği 229 firmaya ait 355 parti ürün kamuoyu ile paylaşıldı. 

Faruk Çelik: Gıdadaki enflasyon sorununu biraz da başka yerlerde aramak gerekGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, gıdadaki enflasyon sorununun üretici boyutuyla çok da ele alınmaması gereken bir konu olduğunu, sorunu tarlada, serada, tarımsal üretimde değil, biraz da başka yerlerde aramak gerektiğini dile getirdi.
 

Bakan Çelik: Fındık rahatlıkla tüketilebilirGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, İtalya’nın Türk fındığıyla ilgili iddialarına ilişkin, “Fındık bizim göz bebeğimiz, son derece önemli bir ürün. Fındık rahatlıkla tüketilebilir. Bunlar politik değerlendirmelerdir” dedi.
 

Laboratuvarlar güvenilir gıdanın vazgeçilmez halkasıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Gıda Kontrol ve Laboratuvarlar Daire Başkanı Dr. Neslihan Alper, gıda güvenliğinin sağlanmasında laboratuvarların vazgeçilmez öneme sahip olduğunu belirtiyor.