Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: iso

AR-GE odaklı bir sektörle karşı karşıyayızGıda sektörünün gerçekleştirdiği büyük atılımın teknolojiye yapılan yatırımlardan kaynaklandığını belirten İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı C.Tanıl Küçük, “Türk Patent Enstitüsü verilerine göre,  patent başvuruları içinde en yüksek oran yüzde 27,03 ile makine sektörüne ait. Bütün bu veriler, gıda ve ambalaj makinelerini de içeren makine imalat sektörünün yeni teknoloji arayışı içinde  Ar-Ge odaklı  bir  sektör olduğuna işaret ediyor” dedi.   

 

Şahin Sucukları'ndan istikrarlı büyümeİşlenmiş et alanında son yıllarda yaptığı inovatif ataklar ile ürün çeşitliliğini artıran Şahin Sucukları, sektöründeki güçlü çıkışına devam ediyor. 

FSSC 22000 Gıda Güvenliği Sistem Sertifikasyonu ve İç Tetkikçi V.4.1 Eğitimiİki günlük eğitime gıda ve içecek üretim sektöründe gıda güvenliği yönetimi alanında halen görev yapmakta olan veya yapmayı amaçlayan ilgili meslek sahipleri, standart konusunda temel bilgi almak, bilgilerini güncellemek ve uygulamalar yapmak isteyen gıda sektörü çalışanları ve yöneticileri, gıda üreticileri katılabilecek.