Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: istanbul

İstanbul'un zam şampiyonu


Yayın: 03-12-2012
Kategori: Gıda
Etiketler: istanbul ito yaş üzüm

İTO'ya göre, kasımda İstanbul'da fiyatı en çok artan ürün yüzde 25,49 ile yaş üzüm olurken, ayva yüzde 28,76 ile fiyatı en çok azalan ürün oldu.


Divan Pastaneleri Ortadoğu pazarının ilgisini çekiyor



Ortadoğu ülkelerinden pastane açılması yönünde ciddi talepler aldıklarını belirten Divan Grubu Satış ve Tedarik Zincirinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güçlü Şeneler, ürünlerindeki lezzet ve sunumun Divan Pastaneleri’nin uluslararası bilinirliliğini artırdığını söyledi..

Dünya şeker sektörünün rotası İstanbul'da belirlenecek



Türkiye Şeker Kurumu, 150 temsilcinin katılımıyla şeker sektörünün sorunlarının istişare edildiği toplantı düzenledi. Hüsnü Tekin toplantıda, Uluslararası Şeker Örgütü’nün (ISO) Mayıs ayı toplantısının İstanbul’da gerçekleştirileceğini açıkladı.
 

Sürdürülebilir Gıda Konferansı 18 Ekim'de İstanbul'da yapılacak



Sürdürülebilirlik Akademisi ve TÜGİS işbirliği ile gerçekleştirilen Sürdürülebilir Gıda Konferansı ikinci yılında gıda sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirecek.

Beslenme ve sağlık alanındaki bilgi kirliliği İstanbul’da tartışıldı



Türkiye’nin beslenme ve sağlıklı yaşam alanında faaliyet gösteren öncü kuruluşlarından Sabri Ülker Vakfı, 8 - 9 Temmuz 2017’de İstanbul’da, uluslararası bilim insanları ile iletişimcileri “Beslenme ve Sağlık İletişimi Programı”nda bir araya getirdi.
 

Şeker Kralı Rojas İstanbul’a geliyor



Türkiye’de ilk kez gıda, ambalaj ve ev dışı tüketim sektörlerini aynı çatı altında buluşturacak CNR Food İstanbul Fuarı, 20-23 Eylül tarihlerinde CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenecek. Sugar King (Şeker Kral) olarak bilinen Raul Rojas’ın oğlu Ricardo Renzo Rojas, CNR Food İstanbul’a geliyor.
 

WorldFood İstanbul sektör profesyonellerini bir araya getirecek



ITE Turkey Gıda Grup Direktörü Semi Benbanaste ile 7-10 Eylül tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek WorldFood Fuarı hakkında konuştuk.
 

Karma Grup’tan BRC Baş Denetçi eğitimi



Sadece denetçi adaylarının değil, gıda endüstrisindeki kalite yöneticilerinin de en çok ilgi gösterdiği eğitim 8 Ocak 2018’de İstanbul’da yapılacak.
 

Gıda Güvenliği Kongresi 3-4 Mayıs’ta İstanbul’da yapılacak



Gıda Güvenliği Derneği tarafından 3 - 4 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul Grand Cevahir Hotel Kongre Merkezi’nde 6.'sı düzenlenecek olan Gıda Güvenliği Kongresi için tüm hazırlıklar tamamlanarak geriye sayım başladı.
 

Gıdanın profesyonellerine Alerjen Yönetimi Eğitimi



Alerjen Yönetimi Eğitimi ile gıda alerjenleri hakkında katılımcılara temel bir anlayış sağlanması hedefleniyor.