Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: istanbul sanayi odası

AR-GE odaklı bir sektörle karşı karşıyayızGıda sektörünün gerçekleştirdiği büyük atılımın teknolojiye yapılan yatırımlardan kaynaklandığını belirten İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı C.Tanıl Küçük, “Türk Patent Enstitüsü verilerine göre,  patent başvuruları içinde en yüksek oran yüzde 27,03 ile makine sektörüne ait. Bütün bu veriler, gıda ve ambalaj makinelerini de içeren makine imalat sektörünün yeni teknoloji arayışı içinde  Ar-Ge odaklı  bir  sektör olduğuna işaret ediyor” dedi.   

 

Güney Kore sağlıklı beslenmede işbirliğine açıkİSO’nun düzenlediği Güney Kore seminerinde Türkiye için fırsatlar aktarıldı:
 

Ambalaj sektörünün büyümesi İSO 500'e yansıdıHer yıl önemli yatırımlarla büyüyen ambalaj sektörü, başarısını İSO Birinci 500'e taşıdı. Listede ambalaj sektöründen 29 firma yer aldı. Sektörün çatı kuruluşu olan ASD' nin Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sarıbekir, firmaların 17'sinin ASD üyesi olduğunu belirterek, yoğun rekabet yaşanan sektörde firmaların önemli başarılar elde ettiğini söyledi.