Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: izmir

Zeytin gen bankasının üçüncüsü İzmir’e


Yayın: 08-11-2012
Kategori: Bitkisel Yağlar

İlk ikisi İspanya ve Fas'ta oluşturulan Dünya Zeytin Koleksiyonu'nun 3'üncüsünü Türkiye'de kuracak olan Zeytincilik Araştırma İstasyonu Müdürlüğü, projeye start verdi.


İzmir'in gururu Kozmopolitan Gıda oldu


Yayın: 23-11-2012
Kategori: Bitkisel Yağlar

Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Üyesi Kozmopolitan Gıda A.Ş., İzmir'in gururu oldu. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB)'nın KOBİ'leri ve yenilikçi girişimleri kamuoyuna tanıttığı, "2012 Yılı KOBİ ve Girişimcilik Ödül Töreni"nde, "Yılın Küresel Doğan Girişimci Ödülü"nü EZZİB üyesi İzmirli Kozmopolitan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. kazandı. Firmanın ödülünü Kozmopolitan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Bozdağ, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.


‘İzmir, uluslararası gıda merkezi olmalı’


Yayın: 18-12-2012
Kategori: Gıda

Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Türkiye’de süt ve süt ürünleri, kuru meyve ve su ürünlerindeki üretim kapasitesi, işleme ve pazarlama imkanlarının yüksekliği nedeniyle İzmir’in ulusal ve uluslararası gıda merkezi olması gerektiğini savundu.


İzmir’de boyoz ve boyozun geçmişi


Yayın: 17-02-2016

 
Yrd. Doç. Dr. Ahmet Uhri
Dokuz Eylül Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi
 

Bakliyatın tüketim şekli değişecekDünya Bakliyat Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Arslan, önümüzdeki dönemde bakliyat tüketiminin sadece belli başlı yemeklerle sınırlanmayacağını, dünyada bakliyatta farkındalığın artmasıyla yeni trendlerin ortaya çıktığını söyledi.
 

Orkide Yağları'nın sahibi Ahmet Küçükbay gözaltına alındıİzmir'de, FETÖ'ye yönelik düzenlenen operasyonda, aralarında kentin tanınmış işadamlarından Orkide Yağları'nın sahibi Ahmet Küçükbay'ın da bulunduğu, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

İzmir boyozuna coğrafi işaretİzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Demirtaş, "İzmir boyozu"nun coğrafi işaret olarak tescil edildiğini bildirdi.

Özsüt dünyaya açılıyorİzmir markası olarak çıktıkları yolda Türkiye’nin markası olarak ilerlemekten gurur duyduklarını söyleyen Özsüt Genel Müdürü Güçlü Şeneler, “Şu anda yurt dışında Azerbaycan’daki üç mağazamız ile hizmet veriyoruz. Hedefimiz, 2023 yılında en az 10 ülkeye ulaşmak” diye konuştu.

Karma Grup’dan Ankara ve İzmir’de yeni eğitim seminerleriKarma Grup, gıda sektörünün ihtiyaçlarına yönelik eğitim ve danışmanlık faaliyetlerine Ankara ve İzmir’i de ekledi

Gıdanın profesyonellerine HACCP EğitimiGerçekleştirdiği çeşitli eğitim seminerleri ve atölye çalışmalarıyla gıda sektörünün profesyonellerine katkıda buunmayı hedefleyen Karma Grup, 10-11 Temmuz tarihlerinde İzmir’de HACCP Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları Eğitimi düzenliyor.