Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: kuruyemiş

Kuruyemişi erkekler satın alıyor


Yayın: 10-11-2012
Kategori: Gıda

Papağan Kuruyemiş, ürün sunduğu Türkiye’deki uluslararası, ulusal ve bölgesel 10 organize marketteki tüketim verilerini değerlendirdi.


Kuruyemişte: İhracat yüzleri güldürürken ithalattaki ‘kaçak’ can sıkıyor!Tüm Kuruyemiş Sanayici ve İş Adamları (TÜKSİAD) Derneği Başkanı Muammer Çaputçu, ''Yıllık kuru yemiş tüketimimiz yaklaşık 500 bin ton civarında olup, bu da 3,5-4 milyar dolarlık bir ekonomik tutara karşılık geliyor.


Dünden bugüne kuruyemiş


Yayın: 18-12-2012
Kategori: Gıda

Kültürümüzün vazgeçilmez tatları arasında bulunan kuruyemiş, düşünüldüğünün aksine özellikle son 10 yılda endüstriyel anlamda katma değer yaratan bir ürün grubu haline gelmiştir.


Türk kuruyemişi dünya sofralarında


Yayın: 08-01-2013
Kategori: Gıda

Artan çeşitliliği ve modern üretim teknolojileri ile Türkiye, kuruyemiş ihracatındaki yerini sağlamlaştırıyor.


Güngören Kuruyemiş ihracata odaklandı


Yayın: 09-01-2013
Kategori: Gıda

Sarı ve beyaz leblebi imalatı ile kuruyemiş sektöründeki faaliyetlerine başlayan Güngören Kuruyemiş 2013 yılında ihracata odaklandı.


Yeni yıla tatlı ve kuruyemişle girdik


Yayın: 11-01-2016
Kategori: Gıda

TPF Başkanı Mustafa Altunbilek, yerel zincirlerin yılbaşı haftasında, bir önceki yılın aynı dönemine göre satışlarını yüzde 13 artırdığını söyledi. Kar nedeniyle 2016'yı evde karşılayan tüketiciler, yılbaşında en çok tatlı, beyaz et, kuruyemiş ve meyve tüketti.
 

ATOMİKA’dan insan gözünü modelleyen kamera teknolojisiAtomika Makina’nın Bühler Sortex B modellerinde kullanılmaya başlanan ve insan gözünün görme sistemini modelleyen MultiVision™ kamera sistemleri optik ayıklamada gıda sanayicilerine yüksek kalitede çözümler sunuyor.  
 

TADIM’dan tüketici ve çevre dostu ambalajlarKuruyemiş sektörünün öncü markalarından Tadım ürünlerini sunarken, tüketicilerin hayatlarını kolaylaştıran ve çevre dost ambalajları tercih ediyor.
 

Tadım Euroleague Final 4’da boy gösterdiPaketli kuruyemiş sektörünün lider markalarından Tadım, dünyanın en fazla takip edilen basketbol organizasyonlarından Euroleague’in global sponsorları arasında yer alıyor. 
 

Artan kur fiyatları kuruyemişe yansıdı


Yayın: 26-09-2018
Kategori: Gıda

Tüm Kuruyemiş Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜKSİAD), düzenlenen kahvaltıda basın mensupları ile bir araya geldi.