Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: pazar

Pazarlama eksikliği meyve sektörünün belini büküyor


Yayın: 23-10-2012

Türkiye sahip olduğu iklim ve toprak özellikleri nedeniyle oldukça yüksek düzeyde meyve üretim potansiyeline sahip bir ülke. Buna rağmen ülkemizin meyve ihracat verileri ve yaş meyvenin üreticiye getirisi incelendiğinde beklenilen rakamlara ulaşmak mümkün olmuyor.

 

Ambalajlı su pazarı 11,25 milyar litreye ulaşacak


Yayın: 21-03-2016

Ambalajlı Su Üreticileri Derneği (SUDER) Başkanı İsmail Özdemir, 11 bini doğrudan, 85 bini dolaylı olmak üzere toplam 96 bin kişiyi istihdam sağlayan Türkiye ambalajlı su Sektörünün, yerelde istihdama katkı sağlayan sektörlerin başında geldiğini söyledi.
 

İşlenmiş gıda talebi makine pazarının itici gücüGıda güvenilirliği konusunda dünya çapında artan bilinç ve çabalar, gıda endüstrisinin tüm birimlerinde bununla uyumlu arayışları tetikliyor. Tüketime veya pişirmeye hazır gıdalara ilgi arttıkça, gıda üretim ve işleme tesislerinde ekipmanların bu doğrultuda yenilenmesi ve geliştirilmesi ihtiyacı da çabucak kendini gösteriyor. 
 

BASF ayçiçeği tohumu pazarına giriyor


Yayın: 12-07-2019
Kategori: Bitkisel Yağlar

BASF, Avrupa’nın önde gelen ayçiçeği tohumu şirketi ile dağıtım sözleşmesi imzalıyor. Şirket böylece, Avrupa bölgesinde ayçiçeği tohumu yetiştiricileri için tarım çözümleri portföyünü genişletiyor. Söz konusu anlaşma sonrası, pazara yönelik ilk lansmanların 2020’de olması bekleniyor.
 

Bağışıklığı güçlendirmek için propolisYeni normal sürecine uyum sağlamaya çalıştığımız bu dönemde yaşadığımız stres, kaygı ve endişe bağışıklık sistemimizin zayıflamasına neden olabiliyor. Erciyes Üniversitesi T. Biyoteknoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sibel Silici, bu dönemde bağışıklık sistemini güçlendirmek için propolis kullanımını öneriyor.