Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: restoran

Türkiye’de 17 bin çeşit pizza yapılıyor


Yayın: 18-01-2016

Yemeksepeti verilere göre pizza Türkiye’nin en önemli ev dışı tüketim kültürlerinden biri olmuş durumda. Öyle ki, Türkiye’de tam 17 bin çeşit pizza üretiliyor. Bununla birlikte en çok mantarlı pizzayı seviyoruz ve pizzayı kışın daha çok tüketiyoruz.
 

Eve yemek siparişlerinin %85’ten fazlası telefonla veriliyor


Yayın: 27-07-2016
Kategori: Gıda

Yemeksepeti Pazarlama Direktörü Barış Sönmez, bugün Türkiye’de eve yemek siparişinin yüzde 85’ten fazlasının halen telefonla verildiğini belirterek, “Yemeksepeti online tarafta en yüksek paya sahip olsa da, eve sipariş alanında halen büyük bir pazar var” dedi.
 

İTO Başkanı Çağlar: “Yemek çekinde iskonto kalksın”Yemek çeki sorununun çözümü için çek sağlayan firmalar ve lokantacılık sektörü temsilcileriyle bir araya gelen İTO Başkanı İbrahim Çağlar’dan taraflara yeni bir öneri geldi. 
 

Mutfağa Dönüşte HoReCa’nın yeni normale adaptasyonu nasıl olacak?Metro Türkiye ve Sürdürülebilirlik Akademisi iş birliğiyle düzenlenen “Mutfağa Dönüşte HoReCa’nın Yeni Normali” e-zirvesinde, Kovid-19 pandemisinden etkilenen ve 1 Haziran itibariyle kapılarını tekrar açan işletmeler açısından önemli konular kapsamlı şekilde ele alındı.
 

Gıda sektörünün toparlanmasında ev dışı tüketimin normalleşmesi etkili olacakEY-Parthenon ve Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu tarafından hazırlanan Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Araştırması’nın sonuçlarına göre; sektör liderlerinin %52’si sektörün 2020 yılında daralacağını öngörüyor. Araştırmaya katılan sektör liderlerinin %90’ı restoranların zorlanmasını ve otellerin-tatil köylerinin eski performanslarını yakalayamamasını gelecek 6-12 aylık dönem için en büyük risklerden ikisi olarak görüyor. Katılımcıların %85’i ev dışı tüketim sektörünün 2019 performansını ancak 2021 veya sonrasında yakalayacağını öngörüyor.
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kovid-19'a ilişkin yeni tedbirleri açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan, "Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak" dedi.