Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: tse

122 ürüne ‘helal gıda’ vizesi


Yayın: 22-11-2012
Kategori: Gıda
Etiketler: helal gıda tse

Türk Standartları Enstütüsü’ne (TSE) 14 Temmuz 2011’den bu yana 246 ürün için helal gıda başvurusu yapıldı.


TSE etsiz çiğ köfte kriterini belirledi


Yayın: 12-02-2013
Kategori: Kırmızı Et
Etiketler: çiğ köfte et tse

Türk Standardları Enstitüsü Standard Hazırlama Merkezi Başkanlığı, Etsiz Çiğ Köfte için belgelendirme kriterlerini belirledi.

TSE ilk Helal Çiğ Köfte Sertifikasını Tatlıses’e verdiTSE’nin gıda mamulleri hazırlayan, satışa sunan veya servis eden hizmet yerlerinin Helal şartlara uygunluğunun değerlendirildiği Helal Ürün Belgesi, kriterlerinin de belirlenmesiyle çığ gibi büyüyerek sektör haline gelen çiğ köfteyi de kapsıyor. Bu kapsamda TSE’den Helal Sertifikası almaya hak kazanan ilk çiğ köfte markası Tatlıses Çiğ Köfte oldu. İbrahim Tatlıses’e belgesini TSE Başkanı Hulusi Şentürk teslim etti.

TSE’den REİS’e KALİTE 2013 ÖdülüYeni neslin doğru beslenmesi ve geleneksel lezzetlerin tüketilmesini önemseyen Reis, “Ulusal ve Uluslararası standartlarda sürdürülebilir kalite anlayışı ile DÜNYA TÜKETİCİLER GÜNÜ’nde “TSE KALİTE ÖDÜLÜ 2013” ile ödüllendirildi.

Lahmacuna kıyma ayarı


Yayın: 12-01-2016
Kategori: Gıda

Türk mutfağının önemli lezzetlerinden lahmacundaki kıyma oranı yüzde 25'ten yüzde 35'e çıkarıldı. Standartların altında üretim yapan işletmelere ise 14 bin 700 lira ceza kesilecek. 
 

Pınar Et’e, TSE Covid-19 Güvenli Üretim BelgesiPınar Et, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından hazırlanan kılavuzdaki kriterleri yerine getirerek “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” almayı başaran ilk entegre et ürünleri firması oldu.  

Şişecam'a TSE’den “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi”Şişecam Topluluğu küresel salgının başlangıcından bu yana tüm çalışanları, iş ortakları ve müşterilerinin sağlığını korumak amacıyla hayata geçirdiği en üst düzeydeki önlem ve uygulamalarla Türk Standardları Enstitüsü'nden (TSE) “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” alan ilk cam üreticisi olarak, bir ilke daha imza attı.
 

Helvacızade Grubu’ndan çifte başarıHelvacızade Grubu, Zade ve Zade Vital Üretim Tesisleri ile Türkiye’de ilk kez iki ayrı “TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi” almaya hak kazandı. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ve TSE Başkanı Adem Şahin TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgelerini Zade ve Zade Vital Tesisleri’nde Helvacızade Grubu’na takdim etti.