Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: yumurta üretimi

Yumurta fiyatlarındaki artışın sorumlusu üretici değil


Yayın: 24-10-2012
Kategori: Yumurtacılık

Son zamanlarda yumurta fiyatlarındaki dalgalanma üzerine harekete geçen yumurta üreticileri, tüketimi arttırmak için çalışmalara başladı. Yumurta Üreticileri Merkez Birliği (YUM-BİR) Başkanı Derya Pala, vatandaşlara, “Fiyatlara bakarak üreticileri suçlamayın ve tüketimi azaltmayın” çağrısı yaptı.

 

Tavuk eti ve yumurta üretimi arttıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tavuk eti ve tavuk yumurtası üretiminin süratli bir şekilde arttığını bildirdi.

 

Yumurta krizi kapıda


Yayın: 28-11-2012
Kategori: Yumurtacılık

AB’ye uyum kapsamında yumurtayı soğuk hava depolarında saklaması istenen bakkallar ’O zaman satmam’ demeye başlarken, üretici temsilcileri "Yumurta pazarda satılmazsa küçük pazarlamacılar ortadan kalkacak. Üreticinin bunu yapması mümkün değil, tüketici de fiyat yükselmesiyle olumsuz etkilenecek" dedi.


Yumurtada üretim rekoru: 15 milyar


Yayın: 13-03-2013
Kategori: Yumurtacılık

Yumurtada yıllık üretimin 15 milyar adedi geçtiğini belirten Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “2012 yılı sonunda 14 milyar 910,8 milyon olan tavuk yumurtası üretimi, Ocak ayında 15 milyar 100,5 milyon adede ulaştı” dedi.