Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: coca cola

Coca-Cola ambalajlarda geri dönüşüm etiketi kullanacakCoca-Cola ürünlerinde geri dönüşümlü plastik loga kullanacağını duyurdu. Logo başlangıçta  Coca-Cola, Coca-Cola Zero ve Diet Cola 500ml şişelerinde kullanılacak, zaman içinde CCE Coca-Cola ürünlerin ambalajlarında yer alacak. Geri dönüşüm logosunun marka  tarafından kullanılması binlerce plastik şişeyi çöpe gitmekten kurtaracak.


Coca Cola İçecek net satışlarını yüzde 20 artırdı


Yayın: 10-12-2012
Etiketler: coca cola

Coca-Cola İçecek, 2012 yılın ilk dokuz ayında konsolide satış hacmini yüzde 9, konsolide net satışlarını yüzde 20, FAVÖK'ü ise yüzde 42 artırdığını açıkladı.


Yazın en çok dondurma seviyoruz"Summer Hits 2016: Yazın Sevilen Markaları” araştırmasına göre, yazın en sevilen markası Algida (%32) olurken, bu markayı sırasıyla Coco Cola (%20) ve Ülker (%7) takip ediyor.
 

Ambalaj tasarımının suyun algısına etkisiYrd. Doç. Dr. A. Can Özcan
İzmir Ekonomi Üniversitesi, Endüstriyel Tasarım Bölümü

Coca Cola’dan su geri kazanımında büyük başarı71 ülkede 248 toplumsal su projesi yürüten Coca-Cola, ürünlerinde ve üretim süreçlerinde kullandığı 300 milyar litre suya karşın 337 milyar litre suyu geri kazandırdı.
 

Coca-Cola, yeni global marka platformu “Gerçek Mucize’yi” tanıttı 


Yayın: 30-09-2021

Coca-Cola Yeni Global Marka Platformu Gerçek Mucize ile birlikte, ikonik Coca-Cola logosunu yeni bakış açısıyla yorumlayan “Sarılma” logosunun da tanıtımını gerçekleştirdi. Yeni global marka platformu, “Birbirimize Bir Coca-Cola Kadar Yakınız” adlı kampanyayla başlayacak. Yeni kampanya, insanları birleştiren mucizevi anların, ayıranlardan daha büyük olduğu inancını vurguluyor.