Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: eksim holding

Eksun Gıda’nın AR-GE merkezi ihtiyaca göre un geliştiriyorTürkiye’nin lider un üreticileri arasında yer alan Eksun Gıda, inovatif ve insan odaklı çalışmalar yürüten AR-GE merkezinden aldığı güçle kendi sektöründe öncü bir rol üstleniyor. Bugüne kadar sosyal fayda sağlayan ürünleri tüketiciyle buluşturan firma, bu yıl 60’ıncı yılını kutlayan ve un pazarının önemli markalarından olan Sinangil ile “ihtiyaca göre un” vizyonuyla yenilikçi projelere imza atıyor.
 
* Bu haber Gıda Teknolojisi Dergisi'nin Temmuz - Ağustos sayısında yayımlanmıştır.

Eksun Gıda yeni yatırımını lisanslı depoculuk alanında yaptıEksun Gıda, sürdürülebilirlik odaklı yatırımlarına devam ediyor. Kısa süre önce Konya’da bulunan un fabrikası için 12 adet 90 tonluk silo yatırımı çalışmalarına başlayan şirketin yeni yatırımı lisanslı depoculuk alanında oldu. Kırklareli ilinde bulunan Babaeski Lisanslı Depoculuk A.Ş.’yi satın aldığını duyuran şirket, büyüme ivmesini sürdüreceğinin sinyalini verdi. 

Eksim Holding'in kafe - restoran zinciri Aslı’ya üst düzey atamaTürkiye’nin sevilen zincir kafe - restoranları ve en büyük unlu mamul üreticileri arasında yer alan Aslı’nın Genel Müdürü Caner Bayıralan oldu. Uzun yıllar sektörün önde gelen şirketlerinde yöneticilik yapan Bayıralan, Şubat ayı itibariyle genel mdür olarak yeni görevine başladı.


Sinangil geçmişin özel tatlarını "60 Yıllık Tarifler” kitabında buluşturduTürkiye'nin 60 yıldır sevilen un markalarından Sinangil, sosyal medya üzerinden “#ununuduymayankalmasın” etiketiyle başlattığı kampanyayla takipçilerinden topladığı aile yadigârı unlu tarifleri, “Sinangil 60 Yıllık Tarifler” kitabında bir araya getirdi. Kitap, ünlü sosyal medya fenomeni ve Şef Şükran Kaymak’ın da yer aldığı özel bir lansmanla tanıtıldı. 

Sinangil ve Çölyak Vakfı'ndan Ramazan ayında anlamlı iş birliğiEksim Holding’in grup şirketleri arasında yer alan ve Eksun Gıda bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, 20 Mart Dünya Un Günü'nde Çölyak Vakfı ile iş birliği yaparak ihtiyaç sahibi çölyak hastalarına Sinangil Gluten Yok ürünleriyle dolu “Glütensiz Ramazan Kolisi” ulaştırdı. 

Eksun Gıda'dan katma değeri yüksek gıda Ar-Ge’sinde 4 yenilikçi adımEksun Gıda, 2023 yılında gıda teknolojisinde dört önemli Ar-Ge projesini başarıyla tamamlayarak sektördeki yenilikçi yaklaşımını pekiştirmeyi amaçlıyor. Gerçekleşen çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Eksim Holding Gıda Grubu Başkanı ve Eksun Gıda Genel Müdürü Ahmet Demir, “Gıda teknolojisindeki yeniliklere öncülük etmeye devam ediyoruz. Sağlıklı gıda üretimini destekleyen sürdürülebilir çalışmalar gerçekleştirmek temel hedeflerimiz arasında yer alıyor” dedi.

Aslı, 2023 yılında 350 bin kWh enerji tasarrufu sağladıGıda perakendeciliğinin önemli markalarından Aslı, çevre odaklı çalışmaları ve sıfır atık vizyonuna sağladığı katkı neticesinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından verilen Sıfır Atık Belgesi'ni almaya hak kazandı. Çevre duyarlılığının ve sürdürülebilirliğin önemine vurgu yapan markanın Genel Müdürü Caner Bayıralan yapmış olduğu açıklamada, “Zincir işletmelerde sürdürülebilirlik alanında örnek bir model oluşturmanın kapılarını araladık. Uyguladığımız atık politikası sayesinde 2023 yılında 350.000 kWh enerji tasarrufu sağladık ve yaklaşık 500 ağacın kurtarılmasına vesile olduk” dedi.