Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: gıda katkı maddeleri

Aromatech Türkiye ihracatta ivme yakalayacakTürkiye’de ve komşu ülkelerdeki gıda, içecek, ilaç ve yem üreticilerinin her çeşit aroma projelerine çözümler ürettiklerini belirten Aromatech Türkiye, Balkanlar ve Orta Doğu Genel Müdürü Tolga Akartuna, ihracat organizasyonlarını, bayi yapılanmalarını ve AR-GE faaliyetlerini yakın coğrafyalarda yerel tatları ve ihtiyaçları yakalamak üzerine şekillendirdiklerini söyledi.


Elso Kimya AR-GE yatırımlarıyla büyümeyi hedefliyor


Yayın: 24-10-2012

Kalite ve fiyat dengesini sağlayarak aroma ve esans sektöründe ürün ve müşteri portföylerini sürekli geliştirdiklerini belirten Elso Kimya Genel Müdürü Ali Bello, yapacakları AR-GE’ye yönelik teknolojik yatırımları ve üretim kapasitesi artırımı ile sadece yurtiçinde değil, Avrupa, Ortadoğu, Rus Cumhuriyetleri, Afrika ve Asya’da da iddialı olduklarını söylüyor.

  


Yeni kek emülgatörünü piyasaya sunan Pas-Mar Gıda ürün gamını artıracak


Yayın: 24-10-2012

Pas-Mar Gıda, geçtiğimiz mart ayında piyasaya sunduğu yeni kek emülgatörüyle endüstriyel kek üreticilerinin ihtiyaçlarına cevap veriyor. Firma bu yılın ikinci yarısından itibaren ürün çeşitliliğini artırarak pazar payını genişletmeyi hedefliyor.


GIDAKAT toplumun tüm kesimlerini eğitiyor


Yayın: 24-10-2012

Gıda katkı ve yardımcı maddeleri ile ilgili çok fazla yanlış bilgiler kamuoyunda tartışıldığını ve birtakım önyargıların var olduğunu belirten Gıda Katkı ve Yardımcı Madde Sanayicileri Derneği - GIDAKAT Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Çetin Duruk, gerçekleştirdikleri eğitim faaliyetleriyle toplumun bütün katmanlarını bilinçlendirmeye çalıştıklarını söylüyor.


A&D Kimya gücünü AR-GE’den alıyor


Yayın: 23-11-2012

Ağırlıklı olarak et endüstrisinde kullanılan kombiler, fonksiyonel karışımlar, koruyucular ve oleoresinler gibi pek çok yardımcı ürünlerin üretimini yapan A&D Kimya, güçlü AR-GE yapısıyla ürün ve müşteri gamını genişletiyor.


Gıda katkı maddelerinde yüksek hızlı analiz uygulamaları (UFLC / UFLC XR)Yük. Kimyager Ozan HALİSÇELİK - Ant Teknik Cihazlar Aplikasyon Uzmanı

Katkı maddeleri gıda üretiminde insan sağlığını ön plana alıyorGıda katkı maddeleriyle ilgili sadece Türkiye’de değil dünya genelinde de negatif propagandalar yapıldığını söyleyen Gıda Katkı ve Yardımcı Madde Sanayicileri Derneği (GIDAKAT) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Çetin Duruk. bunun bilimsel altyapı eksikliğinden kaynaklandığını, esasında katkı maddelerinin gıda üretiminde insan sağlığını ilk sıraya aldığını belirtti.

Doğru dozajlarda kullanılan gıda katkı maddeleri zararlı değildirAroma AR-GE Departmanı Elso Kimya San. ve Tic. A.Ş.

Arosel’den gıda sanayine sağlıklı çözümler


Yayın: 23-04-2015

Arosel Gıda, “gıda sektöründe sağlıklı çözümler” sloganıyla 17 yıldır ürün portföyünü fonksiyonel ve doğal katkı maddelerinden oluşturarak gıda sektörüne hizmet veriyor.   

Gıda sanayinin yaratıcı lezzet ortağı: AromsaYöresel lezzetleri ve dünya mutfaklarını çok iyi bilen Aromsa, deneyimli kadrosu ve güçlü AR-GE altyapısıyla gıda sektörünün her alanı için değişik özelliklerde aroma vericiler geliştiriyor.