Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: gıda makineleri

Meyve suyunda yenilikçi ürünlerin geliştirilmesi için teknolojik yatırım şart


Yayın: 28-10-2012

Sektörün temel meyvelerin işlenmesi konusunda modern ve gerekli donanıma sahip olduğunu belirten Meyve Suyu Endüstrisi Derneği (MEYED) Genel Sekreteri Ebru Akdağ, “Özel ve yeni ürünlerin üretimi için mevcut hatlara ilaveten teknolojik yatırımların yapılarak modifiye edilmesi gerekiyor” diyor.

 

Sektörün her zaman yakın takipçisiyizGıda ve ambalaj makinaları sektörünün, hassasiyetle üzerinde durdukları sektörlerin başında geldiğini belirten Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürü Süfyan Emiroğlu, “Makina sektörü olmadan sanayileşmeden bahsetmek söz konusu değil. Günümüzde gıda ürünlerinin üretiminde, gıda makine ve ekipmanları tarafından gerçekleştirildiği gerçeği bizlere, sektörün dikkatli bir biçimde takibinin ne kadar gerekli olduğunu her zaman hatırlatıyor” dedi.

 

Teşvik sistemi gıda makineleri üretimine ivme kazandıracak


Yayın: 30-10-2012
Kategori: Gıda Makineleri

Hayatın her noktasında karşımıza çıkan ambalaj, Türk makine sanayisinde önemli bir sektör olma yolunda ilerlemektedir.


AR-GE odaklı bir sektörle karşı karşıyayızGıda sektörünün gerçekleştirdiği büyük atılımın teknolojiye yapılan yatırımlardan kaynaklandığını belirten İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı C.Tanıl Küçük, “Türk Patent Enstitüsü verilerine göre,  patent başvuruları içinde en yüksek oran yüzde 27,03 ile makine sektörüne ait. Bütün bu veriler, gıda ve ambalaj makinelerini de içeren makine imalat sektörünün yeni teknoloji arayışı içinde  Ar-Ge odaklı  bir  sektör olduğuna işaret ediyor” dedi.   

 

Ant Teknik Cihazlar’ın 2012 hedefi sürdürülebilir büyüme olduBaşta gıda olmak üzere kalite kontrol, AR-GE ve analiz faaliyetlerinin yapıldığı pek çok alanda faaliyet gösterdiklerini ifade eden Ant Teknik Cihazlar Genel Satış Direktörü M. Gürhan Uluğ, yeni yılda belirledikleri sürdürülebilir büyüme hedeflerine ulaşmak için gerekli altyapıyı oluşturarak insan kaynakları ve eğitim yatırımlarına devam edeceklerini belirtiyor.


Gıda makinelerinde 10 aylık ihracat 350 milyon dolara dayandıGıda makineleri sektöründe yılın ilk 10 aylık bölümünde 347 milyon dolarlık ihracata karşılık 9 aylık dönemde 647 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirildiğini kaydeden Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran,  yüksek maliyetlerin makine üretimini ve ihracatını olumsuz etkilediği söyledi.    


Gıda makineleri sektörü 2013’e hızlı giriyorTürk makina sektörü, halihazırda yaşanan küreselleşme sürecinde üretim, pazarlama, ihracat, ticaret alanlarında dünya ile entegrasyonunu büyük ölçüde tamamlamış bir sektör.


Gemak’tan meyve suyu işletmelerine tam destekMeyve suyu sektöründe AB'ye uyum sağlayan işletmelerin sayısının gün geçtikçe arttığını belirten Gemak Gıda Endüstri Makinaları Şirket Müdürü Necil Büyükpamukçu, yenilikçi makine, teknoloji ve tesis projeleriyle işletmelerin iyileştirilmesine katkıda bulunduklarını söyledi.

Gemak A’dan Z’ye teknoloji desteği sunuyor


Yayın: 15-04-2015
Kategori: Gıda Makineleri
Etiketler: gemak gıda makineleri

30 yılı aşkın bir süredir gıda sektörüne ve özellikle süt ve meyve suyu mamullerinin üretimine yönelik makine ve ekipman üretimi sunan Gemak A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Necil Büyükpamukçu, yurtiçinde ve yurtdışında gerçekleştirdikleri projeleri ve gıda sanayinde teknoloji kullanımının önemini Gıda Teknolojisi Dergisi’ne anlattı. 

GEMAK, Cooker ile gıda sanayicilerinin hayatını kolaylaştıracakGemak Gıda Endüstri Makinaları ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Necil Büyükpamukçu, bu yıl içinde pazara sundukları tek başına çalışan, enerji verimliği yüksek ve bakım giderleri minimum olan, tam otomasyon ile donatılmış Gemak Cooker ile gıda sanayicilerinin hayatını kolaylaştıracaklarını belirtiyor.