Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: gıda sanayi

10 soruda gıda sanayinde büyüme


Yayın: 15-06-2016
Kategori: 10 Soruda

Bilgi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Y. Birol Saygı, 10 soruda Türk gıda sanayinin büyüme stratejisini ele aldı.   
 

İSO 500'de 91 gıda şirketi


Yayın: 16-06-2016
Kategori: Gıda

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu - 2015 Yılı Araştırması” sonuçları açıklandı. Listede 91 gıda ve içecek firması yer aldı.
 

Gıda sanayinin konuşan yüzü: AmbalajGıda ve içecek sanayinde kullanılan ambalajlar, ürünleri koruma ve saklamanın yanı sıra albeni yaratmaları ve tüketicilerle doğru iletişimin kurulabilmesi açısından kritik öneme sahipler

Necdet Buzbaş: Sabri Ülker bana 'kolumun biri sensin' derdiTürk gıda sanayinin duayenlerinden Necdet Buzbaş ile Ülker yıllarını, Sabri Ülker ile olan ilişkilerini, gıda sektörünün bugünkü durumunu ve TÜGİS’teki çalışmalarını konuştuk.    
 

Gıda sektörünün 2016 görünümü ve yeni yıldan beklentilerNecdet Buzbaş
Yönetim Kurulu Başkanı
Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası - TÜGİS
nbuzbas@gmail.com
 

Dr. Neslihan Alper: Amacımız sağlıklı gıda üretimini sürdürülebilir kılmakGıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı V. Dr. Neslihan Alper, gıda katkı madeleri ve bileşenleri konusunda bu yıl içinde gerçekleştirdikleri mevzuat değişiklikleri konusunda Gıda Teknolojisi Dergisi’ne açıklamalarda bulundu.
 

TÜGİS 58. kuruluş yıl dönümünü kutluyor


Yayın: 23-01-2019
Kategori: Gıda

Güçlenen gıda sanayinin sesi olmaya devam eden TÜGİS 58 yaşına adım attı. Konu ile ilgili olarak TÜGİS Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Buzbaş, “Güçlenen Gıda Sanayi” başlığıyla bir açıklama yaptı

Gıda Sanayinde Ar-Ge ve İnovasyon Konferansı 30 Mayıs Cumartesi yapılacakGıda Teknolojisi Dergisi tarafından organize edilen “Gıda Sanayinde Ar-Ge ve İnovasyon: Bir Büyüme Stratejisi” konulu video konferans, 30 Mayıs Cumartesi günü saat 11.00’de gerçekleştirilecek. 
 

Gıdada inovasyon 'çataldan mideye' odaklanmalı“Gıda Sanayinde AR-GE ve İnovasyon: Bir Büyüme Stratejisi” webinarında, gıda inovasyonunda yeni paradigmalar masaya yatırıldı.
 

Sürdürülebilir Gıda Zirvesi 22 Ekim'de yapılacakSürdürülebilirlik Akademisi ve TÜGİS iş birliğinde, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı destekleriyle, 22 Ekim’de düzenlenecek ‘Sürdürülebilir Gıda Zirvesi’, dünyadan ve Türkiye’den öne çıkan isimlerin katılımıyla pandemi sonrasında gıda sistemlerindeki gelişme ve beklentileri mercek altına alacak. Zirve herkese açık ‘online’ etkinlik olarak düzenlenecek .