Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: irfan demiryol

Meta Gıda Clean Label reçeteler oluşturmayı hedefliyor


Yayın: 12-01-2016

Gıda sektörünün tanınmış isimlerinden Dr. İrfan Demiryol tarafından 2014 yılında kurulan Meta Fonksiyonel Gıda A.Ş., et ve süt ürünleri ile unlu mamul üreticilerine fonkiyonel gıda katkılarının tedariğini yapıyor. Demiryol, “Hedefimiz Clean Label (Temiz Etiket) olarak adlandırılan ve etikette beyan edilmesine gerek olmayan doğal reçeteler oluşturmak” diyor.    
 

Ayın Toplantısı: Gıdada yeni stratejilere ihtiyaç varDergimizin Bilimsel Yayın Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Pala’nın gerçekleştirdiği Ayın Toplantısı’nda, gıda sanayinde yeni yaklaşımların ortaya konularak, en kısa sürede hayata geçirilmesi vurgulandı.  
 

Gıda katkı maddeleri ve yeni yaklaşımlarDr. İrfan Demiryol
Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası (TÜGİS) Danışmanı
 

Güçlü gıda sektörü için güçlü lojistikBu yıl ikincisi düzenlenen Ekonomi ve Lojistik Zirvesi kapsamında gerçekleştirilen “Gıda ve Soğuk Zincir Lojistiği Paneli”nde gıda ve lojistik sektörleri arasındaki ilişki masaya yatırıldı. 
 

Kişi başına 4,6 kg çikolata ve şekerli ürün tüketiyoruzTürkiye’de kişi başına 3.1 kg çikolata ve 1.5 kg şekerleme tüketilirken, tüketiciler en çok sütlü çikolatayı tercih ediyor. Son yıllarda bitter çikolataya olan talepte de artış söz konusu.