Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: mehdi eker

Mehdi Eker: İçkinin tadını bilmem


Yayın: 08-11-2012
Kategori: Gıda
Etiketler: alkol mehdi eker tütün

Sigara ve içkinin yeni patronu olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, alkolle sorunları olmadıklarını belirterek, “Ben içkinin tadını bilmem ama kimyasal formülünü bilirim” dedi. Eker, alkollü içkinin de gıda olduğu denetlemenin görevleri olduğunu söyledi.

 

Bakan Eker’den genç işadamlarına yatırım tüyolarıAnkara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) tarafından düzenlenen Gündem 06 toplantısında genç girişimcilere tarım ve gıda sektöründe yapabilecekleri yatırımlarla ilgili önerilerde bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı M. Mehdi Eker, gelir düzeyi yüksek tüketici kitlesinin ağırlıkta olduğu bölgelerde yapılacak “organik” ve “iyi tarım” uygulamaları ile kent insanının pastoral hayat özlemini giderecek çiftlik ve kırsal turizm etkinliklerini cazip yatırım alanları olarak hedef gösterdi.


Ak Gıda’dan Kahramanmaraş’a ilk süt fabrikasıTürkiye ve komşu coğrafyaların en büyük süt işleme kapasitesine sahip olan Ak Gıda, tesis sayısını dörde çıkarttı.


Gıda fiyatlarını spekülatörler dalgalandırıyor


Yayın: 17-11-2012
Kategori: Gıda
Etiketler: mehdi eker

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, dünyada gıda ve tarım ürünlerinde 2012 fiyatlarının 2011 yılından daha düşük olduğunu söyledi.

 

Et ve süte devlet denetimi geliyorHayvancılık sektörüyle ilgili önemli bir proje üzerinde çalıştıklarını belirten Bakan Mehdi Eker, Et ve Süt Kurumu kurulması kararının Bakanlar Kurulu'nda kabul edildiğini belirterek ''Biz süt piyasasına da müdahale edecek şekilde bir düzenleme getiriyoruz'' dedi.

Sağlıksız yaşamın ilk adımı: Beyaz EkmekSadık Çelik - Yönetim Kurulu Başkanı, Keyveni Kurumsal Hazır Yemek

Türkiye ekonomisi 2017’de yüzde 7,4 büyüdüTürkiye ekonomisinin 2017 performansı belli oldu. Türkiye ekonomisi geçen yıl yüzde 7,4 büyüdü.