Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: meyve suyu

Pazarlama eksikliği meyve sektörünün belini büküyor


Yayın: 23-10-2012

Türkiye sahip olduğu iklim ve toprak özellikleri nedeniyle oldukça yüksek düzeyde meyve üretim potansiyeline sahip bir ülke. Buna rağmen ülkemizin meyve ihracat verileri ve yaş meyvenin üreticiye getirisi incelendiğinde beklenilen rakamlara ulaşmak mümkün olmuyor.

 

Meysu ihracatta hedef büyüttüYurt çapında başlatılan okullara süt ihalesini alan şirketlerinden biri olan Gülsan meyve suyunda da iddialı. 1970 yılında halka açık bir şirket olarak dünyanın ilk meyve suyu markası olarak kurulan Meysu’yu 2000 yılından bu yana bünyesinde barındıran Gülsan A.Ş., 2012 sonuna kadar ihracat oranını %20 artırmayı hedefliyor.

 

Türkiye’de meyve suyu sektörü gelecek vaad ediyorTarım sektörünün en önemli alanlarından biri olan ‘meyve üretimi ve işleme sanayisinin’ ülkemizde güçlü bir potansiyeli olduğu biliniyor. Meyve suyu sanayisi, ülkemizin tarıma elverişli coğrafi konumu ve genişleyen dinamik iç pazarı sayesinde son 5 yılda büyük yol kat etmiş durumda.  

 

Meyve Suyuna İşleme Sırasında Antioksidan Özelliklerde Meydana Gelen Değişimler


Yayın: 28-10-2012
Kategori: Meyvesuyu Bilimsel

Yard. Doç. Dr. Esra Güven Çapanoğlu, Yard. Doç. Dr. Dilara Nilüfer Erdil,  Bahtınur Kapçı, Ege Sürel, Sezen Süzme, Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu

İstanbul Teknik Üniversitesi, Gıda Mühendisliği Bölümü İstanbul

 

Ülker Hero Baby’den bebeklere özel


Yayın: 05-11-2012
Kategori: Rafa Çıkanlar
Etiketler: meyve suyu ülker

Bebek beslenme uzmanı Ülker Hero Baby’nin şeker ilavesiz, 0 meyveden oluşan 3 meyve suyu çeşidi şimdi aynı zamanda biberona dönüşebilen sağlıklı cam şişelerde raflardaki yerini alıyor.


Ballı Meyveli ATOM Enerjisi ile Tanışın!


Yayın: 06-11-2012
Kategori: Rafa Çıkanlar
Etiketler: atom cappy meyve suyu

Yıllardır Türkiye’nin en çok tercih edilen meyve suyu markası olan Cappy, yepyeni bir nektarla karşınızda!

 

Ayın Toplantısı: Meyve suyu sanayi nereye koşuyor?Dergimizin Bilimsel Yayın Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Pala yönetiminde gerçekleştirdiğimiz ve okuyucularımız tarafından beğeniyle takip edilen Ayın Toplantısı, 2 Nisan Salı günü Ambalaj Sanayicileri Derneği’nde yapıldı.

Aromsa inovatif ve hızlı aroma tasarımlarıyla içecek endüstrisine güç katıyorMeyve suyu ve içecek sektörlerinde yenilikçi çözümlere ve hızlı aroma tasarımlarına ihtiyacın devamlı arttığını belirten Aromsa A.Ş. AR-GE İçecek Bölümü Sorumlusu Mustafa Ödemiş, tüm içecek kategorilerinde farklı tat profillerine sahip aroma yelpazeleriyle toz ve sıvı formlarda aromalar sunduklarını söylüyor.

İçecek endüstrisindeki büyüme hijyene olan ihtiyacı zorunlu kılıyorGıda güvenliği, tesis hijyeni ve ürün koruma alanlarında dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan Sealed Air’in işbirimi Diversey, temizlik ve hijyen ürünleriyle gıda ve içecek üreticilerine etkin çözümler sunuyor.

Sanayici meyve suyu tüketiminde %9’luk artış bekliyor


Yayın: 22-05-2013

2012 yılında ilk defa Türkiye’de meyve suyu ve nektarı tüketiminde bir düşüş yaşandığını belirten Meyve Suyu Endüstrisi Derneği (MEYED) Genel Sekreteri Ebru Akdağ, sektörün bu yıl tekrar büyüme rakamlarına dönmesini ve tüketimde %9’luk büyüme beklediklerini kaydetti.