Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: milli eğitim bakanlığı

Sağlıklı Adımlar'da hedef yılda 100 bin öğrenciye ulaşmak



Nestlé Türkiye ve Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğinde 8 yıldır yürütülen Sağlıklı Adımlar Projesi, 2020-2021 eğitim öğretim yılı ile birlikte yılda 100 bin çocuğa erişmeyi hedefliyor. Proje kapsamında bugüne kadar 17 ilde 172 okulda 117 bin öğrenciye, 234 bin aileye ve 4 bin öğretmene ulaşıldı.
 

“Arılar Varsa Yarınlar Var” projesinin çevrim içi eğitimleri başladı



Millî Eğitim Bakanlığı, Balparmak ve TEMA Vakfı iş birliğinde arıların, ekosisteme ve yaşamın sürdürülebilirliğine katkıları konusunda kamuoyunda farkındalık yaratma hedefiyle 2019 yılında hayata geçirilen “Arılar Varsa Yarınlar Var” projesinin ilkokul düzeyindeki eğitimleri salgın nedeniyle 2020-2021 eğitim öğretim yılında çevrim içi ortama taşındı. 
 

Metro Türkiye’den 2 bin 300 öğretmene coğrafi işaretli ürünler dersi



Coğrafi işaretli ürünlerin Mesleki ve Teknik Eğitim Okulları yiyecek içecek hizmetleri müfredatına girmesine öncülük eden Metro Türkiye, proje kapsamında öğretmenlere verdiği eğitimlerin yeni dönemine başladı. Online olarak gerçekleştirilen ve Türk Patent ve Marka Kurumu, YUCİTA ve Metro Türkiye yöneticilerinin verdiği eğitimlere, bu yıl Türkiye genelinden Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümünden 2 bin 300 eğitmen katılıyor. 
 

KFC Türkiye, MEB iş birliğiyle çıtır tavuk pişirme uzmanları yetiştirecek



İŞ Gıda çatısı altında hizmet veren KFC Türkiye, çıtır tavuk pişirme uzmanları yetiştirmek için Milli Eğitim Bakanlığı ile protokol imzaladı. 30 yılı aşkın süredir Türkiye’deki tavuk severlerin adresi olan KFC Türkiye, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü bünyesindeki öğretmenlere çıtır tavukların marinasyonundan pişirme sürecine kadar bu konudaki tecrübesini aktaracak.