Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: naci kaplan

BESD – BİR’in yeni başkanı Naci Kaplan olduBeyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği’nin (BESD-BİR) 5 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirdiği Yönetim Kurulu toplantısı ardından Birliğin yeni Yönetim Kurulu Başkanı, As Ofis A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve BESD-BİR Yönetim Kurulu üyesi Naci Kaplan oldu. 
 

Pandemide kanatlı eti pazarı %25 daraldı


Yayın: 01-03-2021
Kategori: Beyaz Et

Naci Kaplan
Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD - BİR) Başkanı 
 

Beyaz et sektöründe kadın istihdam oranı Türkiye ortalamasının üzerinde Türkiye beyaz et sektörü yıllık cirosu yaklaşık 5,5 milyar dolar olan ve 15 bin adet kayıtlı kümesi ile birlikte dolaylı olarak 3 milyon kişinin geçimini sağladığı bir sektördür. Yoğun istihdam gerçekleştiren ve tarımı destekleyen yapısıyla Türkiye ekonomisine önemli ölçüde katma değer sağlayan beyaz et sektöründe kadın çalışan oranı yüzde 40 ile Türkiye ortalamasının üzerinde.
 

IPC ve BESD-BİR’den 10 Mayıs Dünya Kanatlı Günü mesajıDünyada 2020 yılında 132 milyon ton üretim yapan kanatlı eti sektörü yüz binlerce sektör çalışanı ile bu sene Dünya Kanatlı Günü’nün 9’ncusunu gururla kutluyor. Son beş senedir dünyada en çok tüketilen ve gelecek yıllarda bu şekilde devam edeceği tahmin edilen et çeşidi olan kanatlı etinde uğraş veren sektör, bu değerli besin kaynağının sofralara güvenle gelebilmesi için büyük bir özveri ile çalışıyor.