Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: seyidoğlu gıda

Seyidoğlu Gıda yeni tesisinde 50 yeni ürün daha üretecekHelva, reçel, tahin ve pekmez olmak üzere 350’den fazla ürün çeşidine ulaşan Seyidoğlu Gıda, fındık kreması üretimine de başladı. Firma Yeni tesisin devreye girmesiyle 50 yeni ürünü daha tüketiciyle buluşturacak.
 

Evde kalmak tüketim alışkanlığımızı değiştirdiCNR Food İstanbul Fuarı, bu yıl etkinlikleriyle de dikkatleri üzerine çekti. ‘Pandemide Markalaşma’ konusunun ele alındığı panelde, pandemi sürecinde evinde kalan insanların tüketim alışkanlıklarının değiştiği belirtilirken, bu süreçte ağırlıklı olarak markalı ürünlerin tercih edildiğine dikkat çekildi. Markalı ürünlere olan yoğun ilgi patent başvuru sayısını rekor bir seviyeye taşırken, geçen yıl 110 bin adet olan patent başvuru sayısının bu yıl 160 bine ulaşacağı vurgulandı.
 

Seyidoğlu yeni fabrikasında çocuklara üretim yapacakSeyidoğlu Gıda İstanbul Hadımköy’de devreye soktuğu yeni fabrikasında çocuklar için atıştırmalık ürünler üretmeye başladı. Sevilen çizgi film karakterleri Rafadan Tayfa ile lisans sözleşmesi imzalayan firma, tahin pekmez karışımları ve mini helva serisi ile çocuklara sağlıklı atıştırmalıklar üretmeye öncelik verecek. Firma yeni tesisle birlikte 2021 sonuna kadar 15 milyon TL yatırım yapacak.