Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: tuncer kırtıloğlu

Tuncer Kırtıloğlu: Tunay Gıda ile Erzincan’dan dünyaya açılan bir marka yarattık


Yayın: 25-06-2019
Kategori: Gıda

Erzincan’ın önde gelen firmalarından Tunay Gıda, meyvelerin yararlarından ödün vermeden, insan ve çevre sağlığını koruyarak, organik tarım metotlarıyla üretim yaparak, topraktan insana uzanan bir değer zinciri yarattı ve böylelikle hem Türkiye meyve suyu sektörünün ve hem de dünyanın en iyileri arasında olmayı başardı. Üretiminin %97’sini ihraç eden firma, ülke ekonomisine sezonluk 14 ila 15 milyon dolar gibi çok önemli bir döviz girdisi sağlıyor. Tunay Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Kırtıloğlu ile geçmişten günümüze Tunay Gıda’nın gelişim sürecini ve renkli yaşamına dair keyifle okuyacağınız bir şöylesi gerçekleştirdik.
 

Gıda Sanayinde Hammadde Temini ve Sorunları konferansı, bugün saat 11.00'de WebinardaGıda Sanayinde Hammadde Temini ve Sorunları: Yeni Bir Model Arayışı konferansı, 13 Mayıs Çarşamba günü webinar (görüntülü internet semineri) olarak gerçekleşecek. 
 

Tarım ve gıdada ortak akla ihtiyaç varGıda Teknolojisi Dergisi olarak gerçekleştirdiğimiz “Gıda Sanayinde Hammadde Temini ve Sorunları: Yeni Bir Model Arayışı” konferansında, tarım ve gıda sektörünün bugünkü durumu masaya yatırılırken geleceğe ilişkin önemli önerilerde bulunuldu.
 

Türkiye’nin meyve suyu ihracatı 350 milyon dolara ulaştıEkonomi Gazetecileri Derneği (EGD) ve Meyve Suyu Endüstrisi Derneği (MEYED) iş birliğiyle gerçekleştirilen “Meyve suyu üretiminde ihracat başarıları” toplantısında konuşan MEYED Yönetim Kurulu Başkanı İlker Güney, “Sektör olarak ihracatta sessizce elde ettiğimiz başarılar var. Güney Kore’deki vergi düzenlemelerini lehimize çevirdik. Meyve suyu sanayisinde teknoloji olarak dünya ile yarışabilir seviyedeyiz. 350 milyon dolara varan ihracatımız var” dedi.  
 

MEYED’in yeni başkanı Ozan Diren olduMeyve Suyu Endüstrisi Derneği’nin (MEYED) geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen genel kurulunda, DİMES Genel Müdürü Ozan Diren MEYED Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.