Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: yıldız holding

Ülker aile şirketi olmaktan çıktıTürkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı'nda (TEPAV) düzenlenen ''Türkiye-ABD Tarım Ticaretinin 200 Yılı: Geçmişe ve Geleceğe Bakış'' toplantısında bir konuşma yapan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker, Ülker’in artık aile şirketi olmadığını söyledi.

Murat Ülker üçüncü defa Türkiye’nin en zengini


Yayın: 29-02-2016
Kategori: Gıda

Forbes Türkiye'nin "En Zengin 100 Türk" listesine göre, serveti 1,5 milyar dolar azalmasına rağmen Murat Ülker 2,9 milyar dolarla üçüncü defa Türkiye'nin "en zengini" oldu. 
 

Uno’da Deputy CEO görevine Evin Pehlivanlı atandıUno’nun Deputy CEO görevine Evin Pehlivanlı getirildi. 

Ünlü bisküvi markası McVitie’s artık Türkiye’deAfrika’dan Avrupa’ya, Asya’dan Amerika’ya kadar 100’den fazla ülkede milyonlarca seveni olan McVitie’s, Digestive serisi ile şimdi Türkiye’de

Ülker Bisküvi'nin yüzde 51'i Pladis'in olduYıldız Holding, atıştırmalık kategorisindeki varlıklarını Pladis bünyesinde toplama stratejisi kapsamında 102.6 milyon adet Ülker Bisküvi hissesini 2 milyar lira karşılığında Pladis'e sattı. Son satışla birlikte Pladis'teki Ülker Bisküvi payları yüzde 51'e çıktı. 

Yıldız Holding ‘Senenin Yıldızları’nı ödüllendirdiYıldız Holding’in dünya genelindeki çalışanlarının katıldığı, verimlilik temeline dayanan en iyi iş uygulamalarını seçtiği “Senenin Yıldızları Ödülleri”Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda sahiplerini buldu.
 

Yıldız Holding ilk sürdürülebilirlik raporunu yayımladıRaporda, Yıldız Holding bünyesindeki sekiz şirketin üretimden tedarik zincirine kadar tüm süreçlerde izlediği sürdürülebilirlik yöntemleri ve gelecek yıllardaki hedeflerine yer verildi.
 

Yıldız Holding, Godiva’nın dört ülkedeki haklarını MBK Partners’a satıyorYıldız Holding, Godiva’nın Japonya, Güney Kore, Avustralya ve Yeni Zelanda olmak üzere dört pazardaki perakende ve dağıtım operasyonlarını ve bu bölgelere ürün tedariki sağlayan Belçika’nın Brüksel kentindeki üretim tesisini MBK Partners’a satmak için anlaşmaya vardı.
 

Kerevitaş ve Şok Marketler BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde


Yayın: 15-11-2019
Kategori: Gıda

Sürdürülebilirlikte örnek adımlar atmaya devam eden Yıldız Holding’in iki şirketi Kerevitaş ve Şok, Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin kurumsal sürdürülebilirlik performanslarının ölçüldüğü BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne girdi.
 

Kerevitaş 2019 yılında 2,5 milyar TL ciroya ulaştıTürkiye’nin dondurulmuş gıda ve margarin pazarının lider şirketlerinden Kerevitaş, 2019 yılı finansal sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na açıkladı. Buna göre, şirketin 2019 yılı konsolide cirosu, %3 oranında artışla 2,5 milyar TL olarak gerçekleşti. FAVÖK ise 379,3 milyon TL oldu.