Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS
BASF ayçiçeği tohumu pazarına giriyor

BASF, Avrupa’nın önde gelen ayçiçeği tohumu şirketi ile dağıtım sözleşmesi imzalıyor. Şirket böylece, Avrupa bölgesinde ayçiçeği tohumu yetiştiricileri için tarım çözümleri portföyünü genişletiyor. Söz konusu anlaşma sonrası, pazara yönelik ilk lansmanların 2020’de olması bekleniyor.
 
AyçiçeğiAyçiçeği, özellikle Avrupa olmak üzere önemli ve hızla büyüyen sektörlerden biridir. Dünyanın en büyük ayçiçeği pazarı 1,3 milyar Euro değerindedir. Ayçiçeği pazarına girmek ve ayçiçeğine yönelik mevcut portföyünü tamamlamak üzere BASF, Euralis Semences ile bir dağıtım anlaşması imzaladı. Yenilikçi hibrit ayçiçeği çeşitlerini değerlendirmek ve bunların düzenli bir şekilde pazara sürülmesini sağlamak; bununla birlikte Avrupa bölgesindeki ayçiçeği yetiştiricilerine daha kapsamlı bir ticari çözüm portföyü sunmak amaçlanıyor. Hibrit ürünler, son teknoloji genetik ve bitki korumayı bir araya getiren BASF Clearfield® Plus teknolojisini içeriyor. Ayçiçeği hibrit tohumlarının pazara ilk olarak 2020’de sürülmesi planlanıyor.
 
BASF Tarım Çözümleri Bölümü Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve BDT Kıdemli Başkan Yardımcısı Livio Tedeschi, “Ayçiçeği, Avrupa için önemli bir mahsul. Sağlık için çok yararlı olduğundan, modern beslenme alışkanlıklarında önemli bir rol oynuyor. Ayçiçeği ayrıca nöbetleşe ekim için son derece önemli. Bu ortaklık sayesinde, müşterilerimiz için daha da güçlü bir ortak olmak adına, tohum ve tohum teknolojileri alanına daha fazla yatırım yapıyoruz,” diyor.
 
BASF’nin iş ortağı Euralis Semences, dünyanın en iyi ayçiçeği araştırma programlarından birine katılan önde gelen bir tohum şirketidir. Euralis, BASF ile imzaladığı dağıtım anlaşmasının yanında, Euralis markası altında kendi portföyünü dağıtmaya devam edecek.
 
BASF'nin Tarım Çözümleri bölümü Hakkında
Hızla büyüyen bir nüfusla birlikte, dünya giderek daha fazla sürdürülebilir tarım ve sağlıklı bir çevre geliştirme ve sürdürme yeteneğimize bağlı olmaktadır. Çiftçiler, tarım uzmanları, zararlılarla mücadele uzmanları ve diğer insanlarla birlikte çalışmak, bunu mümkün kılmak için yardımcı olmak bizim görevimizdir. Bu nedenle, tohumlar ve tohum teknolojileri, kimyasal ve biyolojik mahsullerin korunması, toprak yönetimi, bitki sağlığı, zararlılarla mücadele ve dijital tarım dahil olmak üzere güçlü bir Ar-Ge ürün hattına ve geniş bir portföye yatırım yapıyoruz. Laboratuvardaki, sahadaki, ofisteki ve üretimdeki uzman ekiplerle birlikte, çiftçiler, toplum ve gezegen için, işe yarayan gerçekçi fikirler oluşturmak adına yenilikçi düşünce ve uygulanabilir eylemleri birleştiriyoruz. 2018 yılında, bölümümüz 6,2 milyar € satış elde etti.

Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı


Yeni yorum yaz