Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Meyve sebze sektörü Almanya’ya 1 milyar dolar ihracat hedefliyor Türk meyve sebze sektörü 3,5 milyon gurbetçimizin yaşadığı, ihracatta lider pazarımız Almanya’ya 2023 yılında ihracatını yüzde 24’lük artışla 543 milyon dolardan 675 milyon dolara çıkardı. 1 milyar dolar ihracat hedefi koydu. Sektör, 1 milyar dolar hedefine ulaşmak için Berlin Fruit Logistica Fuarı’na çıkartma gerçekleştirdi.

Tarım kooperatifleri ekonomik ve kırsal kalkınmanın itici gücüGıda ve alt sektörlerin sorunlarını masaya yatırarak çözüm üretmek amaçlı İstanbul Ticaret Borsası ve Güvenilir Ürün Platformu tarafından aylık düzenlenen Borsa Meydanın’nda Sektörler Konuşuyor toplantılarında bu ay kooperatifçilik konuşuldu. 

Yıldız Holding’de üst düzey atama


Yayın: 20-02-2024
Kategori: Gıda

Yıldız Holding inovasyon şirketi Northstar’da CEO görevine gıda sektörünün deneyimli ismi Cengiz Altop atandı. Altop, önümüzdeki dönem Yıldız Holding’e gelecekte rekabet avantajı sağlayacak ürünlerin teknoloji ve proseslerinin geliştirileceği Northstar’da inovasyon ve inkübasyon süreçlerine liderlik edecek. 

Oba Makarna’nın halka arz başvurusu onaylandıTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 2022 verilerine göre, Türkiye’nin makarna sektöründe son 10 yıllık dönemde ihracat şampiyonu olan Oba Makarna’nın halka arz başvurusu Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı.

İçim, sevilen lezzetleri labne ve kremayı çeşitlendirdiİçim, tüketiciler tarafından çok beğenilen labne ve krema ürünlerini yeni baharat ve lezzetlerle çeşitlendirerek, mutfaklarda farklı ve pratik kullanım alanları açıyor. İçim Labne’ler 180 gramlık ambalajlarda zeytinli kekikli, kajun baharatlı ve Chili ile çeşnilenirken; İçim Şef Krema da 200 ml ambalajlarda mantarlı, peynirli ve kajun baharatlı olmak üzere üç yeni çeşidiyle tüketicilere ulaşıyor.

TGDF ve Karma Grup iş birliğiyle sektör spesifik eğitimlerde oyunlaştırma deneyimiTürkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) ve Karma Grup iş birliğiyle düzenlenen sektör spesifik eğitimlerin ilki olan "Temel Proses Validasyonu”, 9 Şubat'ta Pendik Crowne Plaza’da yapıldı. Eğitime gıda ve içecek sanayi profesyonelleri yoğun ilgi gösterdi.

Eksim Holding'in kafe - restoran zinciri Aslı’ya üst düzey atamaTürkiye’nin sevilen zincir kafe - restoranları ve en büyük unlu mamul üreticileri arasında yer alan Aslı’nın Genel Müdürü Caner Bayıralan oldu. Uzun yıllar sektörün önde gelen şirketlerinde yöneticilik yapan Bayıralan, Şubat ayı itibariyle genel mdür olarak yeni görevine başladı.


Unilever Türkiye yönetimi Ali Fuat Orhonoğlu’na emanetDünyanın önde gelen hızlı tüketim şirketlerinden olan Unilever, küresel operasyonunda önemli rol oynayan Türkiye’ye liderlik edecek ismi seçti. Unilever Orta Doğu & Türkiye Ev Bakım Lideri Ali Fuat Orhonoğlu, mevcut sorumluluklarına ilave olarak Unilever Türkiye Ülke Başkanı olarak atandı. 

Sürdürülebilir Gıda Ödülleri başvuruları başladıSürdürülebilirlik Akademisi'nin, gıda alanında önemli çalışmalarına geleceğin doğru gıda sistemlerini hedefleyen birçok yenilikçi lider projenin ortaya çıkmasına ilham ve yön vermesi amacıyla bu sene ikinci kez gerçekleştireceği Sürdürülebilir Gıda Ödülleri için başvurular başladı. 

Ak Gıda-İçim Süt'e yeni pazarlama direktörüTürkiye’nin farklı bölgelerinde 6 üretim tesisiyle sektöründe en fazla süt ve süt ürünleri üretimini yapan ve dünya süt endüstrisinin önde gelen şirketleri arasında yer alan Grup Lactalis çatısı altında faaliyet gösteren Ak Gıda-İçim Süt’ün pazarlama direktörlüğü görevine Ebru Üstün Utku atandı.