Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS
İçim’den güçlü bağışıklık için D vitaminli süt

Süt ve süt ürünleri sektörünün önde gelen işletmelerinden Ak Gıda’nın tüketici markası İçim, yüksek D vitamini içeren yeni ürünü ‘İçim D Vitaminli Süt’ü tüketicilerle buluşturdu. İçim D Vitaminli Süt, bir yetişkinin 5 mikrogram olan günlük D vitamini ihtiyacının yüzde 75’ini karşılıyor.
 
İçim D vitaminli sütİçim, yüksek D vitamini içeriğine sahip İçim D Vitaminli Süt’ü tüketicilerinin beğenisine sundu. Türk Gıda Kodeksi Gıda Etiketleme ve Tüketicileri Bilgilendirme Yönetmeliği’nin ekindeki referans alım değerlerine göre bir yetişkinin günlük D vitamini ihtiyacı 5 mikrogram. Bir bardak İçim D Vitaminli Süt, günlük ihtiyacın yüzde 75’ini karşılıyor. Severek içilen İçim Süt lezzeti ile yüksek D vitaminini buluşturan İçim D Vitaminli Süt, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunuyor. 
 
"Günlük D vitamini ihtiyacının yüzde 75’ini karşılıyor"
Ak Gıda Pazarlama Direktörü Selin Dora Falay, “Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kendine iyi bakma trendi yükseliyor. Tüketiciler sağlıklı bir yaşam sürmek için artık dengeli beslenmeyi ve güçlü bir bağışıklığa sahip olmayı daha fazla önemsiyor. İçim ile tüketicilerimize, pozitif bakış açısıyla hayattaki artılara odaklanmayı önerdiğimiz bir yaklaşım sunuyoruz. Bu doğrultuda; tüketicilerimizin farklılaşan beklentileri ve ihtiyaçlarına yönelik, hayatlarına sağlık, zindelik ve lezzet katan inovatif ürünler geliştirmeye devam ediyoruz. İçim D Vitaminli Süt ile gündelik yaşamın telaşı içinde D vitamini ihtiyacının yüzde 75’i karşılanmış oluyor” dedi.