Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS
BAL-DER’e TSE’den ödül 

Türk Standardları Enstitüsü tarafından 14 Ekim Dünya Standartlar Günü kapsamında düzenlenen Uluslararası Standardizasyon Konferansı’nda BAL-DER, Ayna Komiteleri’nde sektöre yaptığı katkılar nedeniyle ödüle layık görüldü.
 
Emel DamarlıTürk Standardları Enstitüsü (TSE) 14 Ekim Dünya Standartlar Günü’nü Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ve TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’in de katıldığı “Uluslararası Standardizasyon Konferansı” ile kutladı. TSE bünyesinde yer alan ayna komitelerinde sektöre yaptıkları katkılar nedeniyle aktif görev yapan kurumlara ve sivil toplum kuruluşlarına da ödül verilen konferansta, BAL-DER Arı Ürünleri ile Sağlıklı Yaşam Platformu ödüle layık görüldü.
 
ISO’nun, “ISO/TC34/SC19 Arı Ürünleri” komitesinde sektöre yaptığı katkılar nedeniyle bal ve arı ürünleri paketleyici firmaların temsil edildiği BAL-DER adına ödülü Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Emel Damarlı aldı.
 
TSE bünyesinde yer alan Ayna Komiteleri, Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) tarafından yürütülen ürün bazında uluslararası standartların oluşturulmasında yer alan çalışma gruplarında ülke görüşünü paylaşarak, uluslararası ticaret kurallarının belirlenmesinde etkin rol oynuyor.