Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS
KFC Türkiye’nin yeni reklam filmi yayında

İŞ Gıda çatısı altında hizmet veren KFC Türkiye, yeni reklam kampanyasında Yeminli Lezzet Tercümanı ile ayrıştırıcı lezzetinin altına çiziyor. Filmde Yeminli Lezzet Tercümanı Kemal Fuat Civelek lezzetten konuşamayanların hislerine tercüman oluyor.
 
KFC reklam filmiReklam filminde lezzetli ötesi lezzetlerin tercümanı olmaya yemin etmiş Yeminli Lezzet Tercümanı Kemal Fuat Civelek, KFC tavuğundan aldığı ısırıklar ile lezzetten kendinden geçenlerin hislerinin tercümanı oluyor. Kampanyada farklı tüketim anlarında çıtır KFC tavuklarını yerken tanık olduğumuz gençlerin deneyimleri iştah kabartırken, Yeminli Lezzet Tercümanı’nın esprili simultane çevirisi filmin eğlence dozunu artırıyor. 
 
KFC Türkiye olarak pazarlama stratejilerini misafir iç görüleri ışığında oluşturduklarını belirten KFC Türkiye CMO’su Özkan Özyavuz; yeni reklam kampanyası için “Modern yaşamın temposunda hızlı yeme eğilimi artarken, lezzetten ödün verilmeye başlandığını gördük. Ancak tüketici araştırmalarımızda da misafirlerimiz ayrıştırıcı lezzetimizin altını çiziyor. Buradan yola çıkarak tüm iletişim kampanyalarımızda lezzeti, çok duyulu bir deneyim olarak ele alıp işitsel ve görsel unsurlarla tat ve koku duyularını aynı anda harekete geçirmeyi hedefliyoruz. Yeni filmimizde; restoranda, evde, arabada, hatta lunaparkta ürünlerimizi yerken lezzetten kendini şaşıranların deneyimlerini Yeminli Lezzet Tercüman’ımızdan dinliyoruz” dedi.
 
Televizyon, açık hava, dijital platformlar ve sosyal medyada yayınlanacak olan kampanya filmi BLAB imzasını taşıyor. Yönetmen koltuğunda Evin Dooms’un oturduğu reklam filminin yapımcılığını HANN üstleniyor.
 
Reklam filminin künyesi 
Reklam Veren: KFC Türkiye (İŞ Gıda)
Pazarlama Direktörü: Özkan Özyavuz
Marka Müdürü: Aslı Gazioğlu
Dijital Pazarlama Müdürü: Halil Söyler 
Marka Müdür Yardımcısı: Beyza Kaya
Dijital Pazarlama Kıdemli Uzmanı: Bengü Ayaz  
 
Reklam Ajansı: BLAB İstanbul
Yapım Şirketi: HANN Yapım
Yönetmen: Evin Dooms
Görüntü Yönetmeni: Gökhan Atılmış
Post Prodüksiyon: Pixel
Müzik: 3K1A
Medya Planlama Ajansı: Carat
PR Ajansı: Golin İstanbul
 
Reklam filmini buradan izleyebilirsiniz.