Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS
Konya Şeker’den pancar üreticisine 15 TL destek primi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2021 – 2022 üretim sezonu için şeker pancarı üreticisine ton başına 15 Lira destek primi ödeneceği yönündeki açıklamasının ardından Konya Şeker’den de bir açıklama geldi. Açıklamada ton başına 15 liralık destek priminin 15 Şubat’ta başlayan pancar alacaklarının ödenmesine müteakip çiftçilerin hesaplarına aktarılacağı belirtildi. 
 
Ramazan ErkoyuncuKonuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Ramazan Erkoyuncu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdeleri çiftlerimizi çok mutlu etti. Bizlerde 15 Şubat’tan bu tarafa ödemeye devam ettiğimiz pancar ödemelerinin ardından ton başına 15 lira destek primini çiftçilerimizin hesaplarına aktaracağız” dedi. 
 
Çiftçilerin ve tarım sektörünün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarıyla büyük kazançlar elde edeceğini ifade eden Başkan Erkoyuncu şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ülkemiz çiftçileri ve tarım sektörümüz için önemli müjdeler verdi. Bu müjdeler içerisinde üreticilerimizin teslim ettiği pancar için ton başına 15 lira prim desteğinin de  olması sektörümüz ve çiftçilerimiz tarafından büyük memnuniyetle karşılanmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu destekleri için üreticilerimiz adına teşekkürlerimi iletiyorum. Bizler de aynı heyecanla Konya Şeker ailesi olarak  çiftçilerimizin teslim ettiği pancarın tamamı üzerinden ton başına 15 lira destek primi vereceğimizi beyan ediyoruz. İlave prim ödemesi hak edişleri hesaplanarak, üretici ortaklarımızın 15 Şubat itibariyle başlayan pancar alacaklarının ödenmesi işleminin bitmesinden sonra en kısa sürede hesaplara aktarılacaktır. Hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum.”