Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS
İçim'den Aronya-Karadutlu Kefir

İçim, kefir kategorisinde güçlü ürün portföyü ve inovasyonlarıyla pazara yön vermeye devam ediyor. Türkiye’de ilk ve tek olarak lanse edilen yeni ‘Aronya-Karadutlu İçim Kefir; pek çok faydasıyla bilinen aronya meyvesini doğal probiyotik kaynağı kefir ile buluşturuyor, bağışıklık sistemini destekliyor.
 
Selin Dora Falayİyi yaşam trendleri doğrultusunda tüketici ihtiyacı odaklı geliştirdiği ürünlerle pazara yön vermeyi hedefleyen İçim, meyveli kefir ürün portföyüne yeni bir lezzet daha kattı. İçim, yenilikçi bakış açısıyla geliştirdiği ‘Aronya-Karadutlu İçim Kefir’i tüketicileriyle buluşturuyor.
 
Süper meyve aronya
Anavatanı Kuzey Amerika olan ve ülkemizde de üretilen aronya (aronia melanocarpa) orman meyveleri grubuna giriyor. Aronya, içerdiği zengin doğal antioksidanlar ve antosiyanin nedeniyle ‘süper meyve’ olarak da biliniyor.
 
Bağışıklığı desteklemeye yardımcı oluyor
Doğal probiyotik içeriğiyle bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olan İçim Kefir, 260ml Aronya-Karadut’ çeşidiyle günün her saatinde sağlıklı molalara eşlik ediyor. Türkiye’de ilk ve tek olan Aronya-Karadutlu İçim Kefir, protein içeriği ile de açlığı bastırmaya yardımcı oluyor, tok tutuyor. 
 
İçim Aronyalı KefirAronya yüksek miktarda antioksidan içeriyor
Aronya-Karadutlu İçim Kefir’in, bağışıklık sistemini desteklemeye ve sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olduğunu belirten Welbees Diyetisyeni Ayşegül Fidancı, “Yaban mersini gibi yüksek miktarda antioksidan içeren aronya; zengin içerikli, mor renkli bir orman meyvesidir. Son yıllarda ülkemizde de yetiştirilmeye başlayan aronya; metabolik hastalıkların oluşumunu önlemesi, hücreleri yenilemesi, kan şekerini dengelemesi, kolestrolü düşürmesi, vücutta yağ birikimini azaltması gibi pek çok faydası ile yurt dışında da ön plana çıkmaya başladı” dedi.
 
"Süper meyve Aronyalı İçim Kefir ile sağlıklı bir mola"
Özellikle 1lt meyveli çeşitlerle pazarda ilklere imza atan İçim Kefir’in meyveli kefir kategorisinde yüzde 56 pay ile pazarın lider markası olduğunu vurgulayan Ak Gıda Pazarlama Direktörü Selin Dora Falay şöyle devam etti: “Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarımız sonucu geliştirdiğimiz yeni Aronya- Karadutlu İçim Kefir çeşidi ile kefir kategorisinde öncü olmaya devam ediyoruz. Türkiye’de bir ilk olan yeni ürünümüzü “Süper Meyve Aronyalı İçim Kefir ile Sağlıklı Bir Mola!” diyerek tüketicilerimizin beğenisine sunuyoruz. Güncel trendleri takip ederek, sağlıklı ve lezzetli ürünleri tercih eden tüketicilerimizin beklentilerine yönelik yenilikler geliştirmeye devam edeceğiz.”