Banner Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS
İçim, sevilen lezzetleri labne ve kremayı çeşitlendirdi

İçim, tüketiciler tarafından çok beğenilen labne ve krema ürünlerini yeni baharat ve lezzetlerle çeşitlendirerek, mutfaklarda farklı ve pratik kullanım alanları açıyor. İçim Labne’ler 180 gramlık ambalajlarda zeytinli kekikli, kajun baharatlı ve Chili ile çeşnilenirken; İçim Şef Krema da 200 ml ambalajlarda mantarlı, peynirli ve kajun baharatlı olmak üzere üç yeni çeşidiyle tüketicilere ulaşıyor.
İçim kremaAk Gıda-İçim Süt; beğenilerek tüketilen İçim Labne ve İçim Şef Krema ürünlerini yeni çeşitlerle zenginleştirerek sürülebilir peynir ve krema pazarlarına yeni bir yön vermeyi hedefliyor. İçim, baharatlardan gelen lezzet ve faydaları sevilen labnesiyle buluşturarak tüketicilere yeni bir deneyim sunuyor. İçim Zeytinli Kekikli, İçim Kajun Baharatlı ve İçim Chili Labne çeşitleri 180 gramlık ambalajlarda tüketicilerle buluşurken, sofraları yeni kullanım alanlarıyla lezzetlendiriyor. İçim’in sevilen ürünü İçim Şef Krema da 200 ml ambalajlarda mantarlı, peynirli ve kajun baharatlı olmak üzere toplam 3 ayrı çeşidiyle tüketicilerle buluştu.
 
İçim labneLabne ve krema çeşitleriyle sofralarda yeni kullanım alanları keşfedilecek
İçim'in yeni labne ve krema ürünlerinin lansmanı 15 Şubat Perşembe günü İstanbul Beyoğlu'nda bulunan Hodan Restoran'da yapıldı. Etkinlikte Şef Çiğdem Seferoğlu’nun, mutfaklarda farklı ve pratik kullanım alanları açan yeni labne lezzetleri ve yemeklere şef dokunuşu yaptıran yeni krema çeşitleriyle hazırladığı özel tarifleri basın mesupları ve davetlilere sunuldu
 
İçim’in labne ailesinin çok amaçlı kullanımının yeni çeşnili ürünlerle bir üst seviyeye taşındığını belirten Ak Gıda- İçim Süt’ün peynir kategorisinden sorumlu Pazarlama Müdürü Tuğçe Sarıkaya Tosun, tüketicilerin farklı lezzet arayışlarını, yenilikçi ürünlerle karşıladıklarını söyledi. İçim Labne ile pazarda lider olduklarını ve her yıl pazar payını büyüttüklerini belirten Tosun, “Tüketicilere ilk ve yeni deneyimler sunan inovatif bir şirketiz. Yemek yapmayı seven, yeni tarifler denemeye meraklı, günlük yaşamın hızlı temposunda lezzetli ve sağlıklı atıştırmalıklar ile pratik çözümleri tercih eden tüketicilerimiz için hayatı kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Uzun Ar-Ge çalışmalarımızla, sevilerek kullanılan labne ürünümüzü çeşnilendirerek yeni tüketim deneyimleri sunmayı başardık.  Pazarda ilk olma özelliği taşıyan İçim Zeytinli Kekikli Labne, İçim Kajun Baharatlı Labne ve İçim Chili Labne çeşitlerimiz kahvaltının yanı sıra kraker ve cipslerle tüketilebilecek lezzetli bir atıştırmalık alternatifi olmaya aday. Ayrıca yeni çeşnili labnelerimizle pratik tarifler denemeyi seven tüketicilerimizin mutfakta hızlı ve pratik yemekler hazırlamalarına ve mutfak becerilerini artırmalarına yardımcı olmayı da hedefliyoruz” dedi.
 
İçim lansmanİçim Şef Krema yüzde 23 pazar payıyla kategorisinde lider 
Türkiye’ de mutfak şeflerinin ve kendini şef gibi hissedenlerin tercih ettiği ürünlerin başında gelen İçim Şef Krema’nın büyüyen krema pazarında yüzde 23 payla liderliğini sürdürdüğünü söyleyen Ak Gıda- İçim Süt’ün krema kategorisinden sorumlu Pazarlama Müdürü Tuğrul Çepni de şöyle devam etti: “Krema pazarının en yenilikçi markası olarak, liderliğimizi pazarda yine yepyeni bir kategori oluşturarak devam ettirmeyi amaçlıyoruz. Türkiye’de bir ilk olan mantarlı, peynirli ve kajun baharatlı krema çeşitlerimizi iki yıllık Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirmeyi başardık. Girdiği yemeklerin lezzetini artıran yeni krema çeşitlerimizle pazar liderliğimizi pekiştirmeyi ve tüketicilerimize yepyeni soslu tarifler denemeleri için ilham vermeyi hedefliyoruz. Yeni çeşitlerimiz; sadece kadınların değil, yemek yapmayı seven erkeklerin de mutfakta adeta şef dokunuşu yapmalarını sağlayacak. Bu çeşitlerimizle, tüketicilerimiz beğenilen restoran lezzetlerini zahmetsizce ve keyifle artık evlerinde de hazırlayabilecek.”