Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS
Barilla’nın yeni reklam kampanyası “Sevginin İfadesi” yayında

Barilla’nın makarnayı sevginin ifadesi olarak konumlandırdığı yeni reklam kampanyası yayına girdi. Yeni iletişim kampanyası kapsamında dünyanın dört bir yanında yayınlanan reklam filmlerinde sevgisini kelimelere dökmek yerine bir tabak makarna hazırlayarak ifade eden, hayatın içinden karakterlerin kalpleri ısıtan hikayeleri anlatılıyor.
 
Barilla makarnaİtalyan gastronomi kültürünün en önemli temsilcilerinden Barilla’nın duyguları odağına aldığı yeni reklam kampanyası yayınlandı. “Barilla. Sevginin İfadesi” söylemiyle yayına giren kampanyada sevgiyi kelimelere dökmeden ifade etmenin en lezzetli yolu seyirciyle paylaşılıyor. Kampanya kapsamında dünyanın dört bir yanında, 40 farklı ülkede yayına giren reklam filmlerinde; “seni seviyorum”, “seni özledim” veya “özür dilerim” gibi, kimi zaman dile getirmesi zor cümleler, yerini bir tabak makarnaya bırakıyor.
 
"Kelimeler olmadan ne söyleyebiliriz?" sorusuyla başlayan reklam filmleri, sevdiği kişiye karşı hislerini bir tabak makarna hazırlayarak ifade eden karakterlerin kalplere dokunan hikayelerini paylaşıyor. Pandemi nedeniyle sevdiklerimizden uzakta, olağandışı bir süreçten geçtiğimiz bu zorlu günlerde sevginin birleştirici gücüne vurgu yapan reklam kampanyasında genç bir erkeğin geç saatte yorgun halde işten dönen eşine, bir restoranın mutfağında şef olarak çalışan babanın küçük oğluna hazırladığı makarna tabağıyla sevgisini ifade edişi anlatılıyor. Reklam filmleri, uzun yıllardır Barilla’yla özdeşleşen sinematik anlatımıyla dikkat çekiyor.
 
Son yıllarda yayınlanan reklam filmlerindeki ünlü konuklarla dikkat çeken Barilla, yeni kampanyasında bu kez hayatın içinden karakterlere ve bu karakterlerin arasındaki duygusal bağlara odaklanıyor. Unutulmaz İtalyan filmi Hayat Güzeldir’in (La vita è bella) film müziğinin Noa tarafından yeniden yorumlandığı “Beautiful That Way” adlı şarkının kalpleri ısıtan görüntülere eşlik ettiği kampanya filmleri Publicis İtalya imzası taşıyor. Yönetmen koltuğunda ise ünlü yönetmen Saverio Costanzo oturuyor.
 
Barilla – A Sign of Love – Reklam Filmi Linki:
Barilla-Onun İçin Orada Ol: https://youtu.be/JfDfMMUO1Ok
Barilla- Birlikte Olmak Güzeldir: https://youtu.be/qrNCGPAx-VI

 

KÜNYE:
Reklamveren: Barilla
Reklam Ajansı: Publicis İtalya
Yapım Şirketi: BRW
Yönetmen: Saverio Costanzo