Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: barilla

Barilla’ya “İyi Yumurta Ödülü”


Yayın: 06-11-2012


Sürdürülebilirlik alanına özel bir önem veren ve bu alanda çok önemli çalışmalar yapan, dünyanın bir numaralı makarna markası Barilla, Avrupa çapında doğal yöntemlerle ve serbest dolaşan tavuklardan elde edilen yumurtaların kullanıldığı ürünlere verilen “İyi Yumurta Ödülü”nü ikinci kez kazandı. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 2 milyon adet tavuk kafeslerinden kurtarılarak serbest dolaşmaya başladı ve bu tavukların yumurtaları Barilla tarafında üretimde kullanıldı

 

Barilla, makarnaya olan olumsuz ve yanlış algıyı değiştiriyorTürkiye’de makarna tüketiminin oldukça düşük seviyelerde seyrettiğini belirten Barilla Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Direktörü Güneş Karababa, bu durumun makarnayı hamur işleri kategorisinde gören yanlış algıdan kaynaklandığını söyledi.

Barilla, Dünya Lazanya Günü’nü kutladıDünyanın lider makarna üreticisi Barilla, 29 Temmuz Dünya Lazanya Günü’nü Big Chefs’le birlikte düzenlediği Barilla Workshop ile kutladı. 
 

İsrafa dur demezsek, 2050’de 3 tane dünya bile yetmeyecekİnsanlığın en önemli sorunları arasında yer alan gıda israfı, israfın önlenmesi için yapılan çalışmalar ve gıda bankacılığı konuları WorldFood 2016’da alanında uzman isimlerce masaya yatırıldı. 
 

Suudi Arabistan en çok gıda israfı yapan ülkeBarilla Gıda ve Beslenme Vakfı (BCFN), Milano'da 7'incisi gerçekleştirilen Uluslararası Gıda ve Beslenme Forumu'nda dünyanın en kapsamlı "Gıda Sürdürülebilirlik Endeksi"ni yayınladı. 
 

Dünya Makarna Şampiyonası için geri sayım başladıBarilla’nın dünyanın dört bir yanından en yetenekli 18 şefi 7'nci kez ağırlayacağı Dünya Makarna Şampiyonası için geri sayım başladı. Yıldız şeflerin iki gün boyunca hünerlerini sergileyeceği şampiyonada Türkiye’yi temsil edecek başarılı şef Sadık Ilgaz, Michelin yıldızlı jüri karşısına Balıkçı Spagetti tarifiyle çıkacak. 

Gıdada en itibarlı şirket Barilla oldu Barilla Grubu, dünyada her yıl itibarı en yüksek 100 şirketin belirlendiği “2021 Global RepTrak 100” listesinde tüm şirketler arasında 11’inci sırayı alırken, gıda sektörünün ise en itibarlı şirketi oldu
 

Barilla’nın yeni reklam kampanyası “Sevginin İfadesi” yayındaBarilla’nın makarnayı sevginin ifadesi olarak konumlandırdığı yeni reklam kampanyası yayına girdi. Yeni iletişim kampanyası kapsamında dünyanın dört bir yanında yayınlanan reklam filmlerinde sevgisini kelimelere dökmek yerine bir tabak makarna hazırlayarak ifade eden, hayatın içinden karakterlerin kalpleri ısıtan hikayeleri anlatılıyor.