Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS
GMTCNT PLC'ler veri toplamada çözümler sunuyor

Endüstriyel otomasyon pazarının ihtiyaçlarına hızlı çözümler geliştiren GMT’nin pazara sunduğu PLC’ler, makine imalat sektörü başta olmak üzere fabrika otomasyonu ve Endüstri 4.0 kapsamında özellikle veri toplama konusunda çözümler sunuyor. 
GMTGMT’nin yerli olarak üretimini yaptığı, GLC-396 ve GLC-496 serisi CPU’larındaki WMI (Web Machine Interface) adı verilen özelliği ile internet üzerinden dünyanın herhangi bir yerindeki GMTCNT PLC’ye port yönlendirmeden uzaktan erişim sağlanabiliyor. GLC-396 ve GLC-496 serisi CPU’lar, MODBUS TCP Master / Slave özelliği sayesinde özellikle veri toplama işlerinde çözümler sağlıyor.GMTScada ve GMTPort özellikleri, GMT’yi kendi sınıfındaki rakiplerinden bir adım öne çıkarıyor.
 
Tekstil, gıda, metal işleme, plastik, kimya, tarım ve hayvancılık gibi sektörlerde kullanılan paketleme makineleri, ambalaj makineleri, dolum makineleri, halı yıkama makineleri, iplik aktarma makineleri, buhar jeneratörleri, değirmen makineleri, fırın makineleri, et işleme makineleri, kuruyemiş makineleri, hamur işleme makineleri, süt makineleri, boru bükme makineleri, takım tezgahları, ekstruder makineleri, PVC işleme makineleri, CNC tezgahları, enjeksiyon makineleri, matbaa makineleri, karton form makineleri, pres makineleri, boya makineleri, mermer makineleri, ağaç işleme makineleri, vakum makineleri, arıtma sistemleri veri toplama gibi birçok sektörde kullanılan GMTCNT PLC’ler çok sayıdaki makinenin üretiminde tercih ediliyor.
 
GMT PLCGLC-396 ve GLC-496 serisi CPU’lardaki WMI (Web Machine Interface) özelliği ile hiçbir port yönlendirme yapmaya ihtiyaç duymadan internet üzerinden dünyanın herhangi bir yerindeki GMTCNT PLC’ye uzaktan erişmek mümkün. Bu özellik sayesinde GLC-396 ve GLC-496 serisini kullanan makine imalatçıları, satış sonrası hizmet kapsamında müşterilerine sattıkları makinelerine ihtiyaç duyulduğu takdirde hiçbir ilave ücret ödemeden ve kolaylıkla ulaşabililirler. Makinenin yanında olmadan uzaktan program çekebilir ve program yükleyebilirler.
 
Ürün gamını her geçen gün artıran GMT, yerli üretici olmanın verdiği avantaj ile müşterilerinin acil ihtiyacına anında cevap veriyor. PLC, Ekranlı mini PLC, Operatör Panelleri, Hız Kontrol Cihazları, Servo Motorlar ve Sürücüler, Step Motor ve Sürücüler, İzoleli Repeater, Güç Kaynakları ve endüstriyel haberleşme cihazları gibi birçok ürün çeşidini stoklarında bulunduruyor.
 
 
GMT’den GAIN Serisi hız kontrol cihazları
GMT, GAIN Serisi hız kontrol cihazlarını pazara sundu. Söz konusu ürün ailesinin yeni üyesi GAIN Serisi, kompakt yapısı ile dikkat çekiyor. GMT’nin GAIN Serisi hız kontrol cihazları autotune özelliği ile motor parametrelerini otomatik ayarlayabilme imkanı sunuyor. Ortak DC Bus ile otomatik enerji dengelenmesi özelliğine sahip olan GAIN serisinin çıkış frekansı 3000 Hz’e kadar ayarlanabiliyor.
 
GMT GainGAIN Serisi Hız Kontrol Cihazlarının başlıca özellikleri:
 
1 x 220VAC ( +/- ) 50/60Hz besleme gerilimi
V/F kontrol
Yüksek başlangıç torku ( 1Hz’ de 0 )
4 Adet PNP/NPN dijital giriş
1 Adet röle çıkışı
1 Adet 0-10VDC analog giriş
1 Adet 0-10VDC analog çıkış
PID kontrol
Ortak DC Bus ile otomatik enerji dengelenmesi
Modbus RTU’ yu destekleyen RS-485 haberleşme portu
Kolay kullanım arayüzü
Autotune özelliği ile motor parametrelerini otomatik ayarlayabilme
3000 Hz’e kadar ayarlanabilen çıkış frekansı
 
GMT’den EtherCAT’li yeni nesil Servo Sistemleri 
30 yıllık endüstriyel otomasyon birikimi üzerine, mikroişlemci tabanlı birbiri ile haberleşebilen endüstriyel cihazlar tasarlamak ve üretmek amacıyla kurulmuş olan GMT, makine imalatçılarının toplam çözüme yönelik ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler geliştirmeye devam ediyor. Firma, endüstriyel otomasyon pazarına yeni sunduğu ve  pazarda yaygın olarak kullanılan EtherCAT’li Servo Sürücülerle, test cihazları, pres, kesim, dolum, paketleme, plastik, gıda vb. makine imalatçılarına çözümler sunuyor. “GMTCNT” servo sürücüler başlıca şu özelliklere sahiptir.
 
GMT Servo• 20 Bit Nikon marka encoder ile geri besleme
• Pozisyon / Hız / Tork Kontrol Modları
• 32 adımlı pozisyon tablosu oluşturabilme
• Yüksek hızlı pulse girişleri, Open-Collector (500 kHz), diferansiyel mode (4 MHz)
• Pulse + Yön, CCW + CW, Faz A + Faz B (5V ile 24V) pulse komut tipleri
• Hız ve tork set değerlerini analog girişler ve dahili parametrelerle ayarlayabilme
• Kazanç parametrelerini kolaylıkla ayarlayabilme
• 5V Dahili besleme çıkışı
• PC yazılımı veya dahili tuş takımı ve gösterge ile kolay devreye alma
• PC yazılımı için ilave RS-232 haberleşme portu
• 2MHz enkoder çıkış sinyali
• Pozisyon, hız, tork modları ve modlar arasında geçiş yapabilme
• Online ayarlanabilen elektronik gearbox
• Tork/Hız limitleri
• Dahili pozisyon ve homing fonksiyonu
• 7 adet PNP/NPN seçilebilir dijital giriş
• 5 adet dijital çıkış
• 2 adet -10V...+10V analog giriş
• Aşırı gerilim, düşük gerilim, kısa devre, motor aşırı ısınma, servo sürücü aşırı ısınma koruma fonksiyonları
 
GMT, Türk sanayisinin verdiği destekle yoluna devam ederken, yılların birikimini ve tecrübesini her gün daha ileriye taşımayı ve Türkiye’den bir dünya markası çıkarmayı hedefliyor. GMT'nin geniş ürün yelpazesine www.gmtcontrol.com adresinden ulaşılabilir.