Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: otomasyon

Tatlı Tombak üretim hatlarında otomasyonu güçlendirecekGeleneksel sütlü ve şerbetli tatlılar başta olmak üzere 100’den fazla ürün çeşidini sağlıklı ve güvenilir şekilde üretmek amacıyla her türlü ayrıntıya özen gösterdiklerini belirten Tatlıcı Tombak Genel Müdürü Hüseyin Demirel, “2007’den beri AB uyum yasaları ve gıda yönetmeliklerine uygun olarak faaliyet gösteren tesisimizde ayda 1,5 milyon tatlının üretimi yapıyoruz” diye konuştu.

Dominos üretim sürecinde otomasyonu güçlü kılıyor


Yayın: 24-02-2013
Kategori: Gıda

Domino’s Pizza Türkiye olarak altyapılarını bugünün şartlarına göre değil, çok hızlı büyüyen yapılarının gelecekteki şartlarına cevap verebilecek şekilde oluşturduklarını söyleyen Genel Müdür Aslan Saranga, “Bu yüzden üretimde otomasyon bizim için kaçınılmazdır. Üretim sürecimize çok ciddi bir otomasyon altyapısı ve yatırımı gerçekleştirdik” diye konuşuyor.

Bisküvi prosesi: Teknoloji ve otomasyon kullanımıMehmet Bakkaloğlu - Proje ve Yatırımlar Müdürü, Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş.

Makineleşme katma değeri büyütüyor


Yayın: 15-02-2016
Kategori: Gıda Makineleri

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Genel Müdürü İbrahim Kılıçaslan, gıda ve içecek sanayinde görülen yükselişi sağlayan önemli faktörler arasında sektörde artan makineleşme ve bunun sağladığı avantajların yer aldığını vurguluyor. 
 

Assan Gıda’dan 6 milyon Euro'luk yatırım hamlesi


Yayın: 28-07-2016
Kategori: Gıda

Assan Gıda, sezonun ilk domateslerinin Susurluk fabrikasına gelişini çiftçilerle birlikte kutladı. Yeni sezonun açılışı dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, bu yıl 6 milyon Euro üretim optimizasyon yatırımı yapacaklarını söyledi. 
 

Duru Bulgur’dan bakliyat tesisi yatırımıDuru Bulgur, ülke ekonomisine sağladığı katkıyı yeni bakliyat tesisi yatırımıyla 15 milyon Türk lirasına çıkardı. 

GMTCNT PLC’ler veri toplama işlerinde fark yaratıyorGMT’nin pazara sunduğu PLC’ler, makine imalat sektörü başta olmak üzere fabrika otomasyonu ve Endüstri 4.0 kapsamında özellikle veri toplama konusunda çözümler sunuyor. Özellikle Endüstri 4.0 kapsamında sağladığı veri toplama özelliğiyle sektöre ışık tutan GMT, ürünleriyle bu alanda en çok tercih edilen markalardan biri olmayı başardı.

GMTCNT PLC'ler veri toplamada çözümler sunuyorEndüstriyel otomasyon pazarının ihtiyaçlarına hızlı çözümler geliştiren GMT’nin pazara sunduğu PLC’ler, makine imalat sektörü başta olmak üzere fabrika otomasyonu ve Endüstri 4.0 kapsamında özellikle veri toplama konusunda çözümler sunuyor.