Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: istihdam

20 milyar TL büyüklüğündeki pastacılık sektörü eleman sıkıntısı yaşıyorTeknolojinin gelişmesiyle birlikte Türkiye’de pastacılığın çok hızlı geliştiğini ve 20 milyar TL’lik cirosal büyüklüğe eriştiğini belirten Tüm Pastacılar Derneği (Tüm Pasder) Yönetim Kurulu Başkanı Emin Aydemir, yetiştirilecek eleman bulunması noktasında büyük sıkıntı yaşandıklarını, bunu gidermek için de 1000 kişi kapasiteli pastacılık okuluna ihtiyaç duyduklarını açıkladı.

Kadın istihdamı büyümeyi canlandıracak


Yayın: 07-03-2016
Kategori: Gıda

Destek Menkul Değerler Genel Müdür Yardımcısı İnci Özbek, “Kadın İstihdamı Raporu”nda değerlendirdi.
 

2016’nın ilk yarısında istihdam hızlandı2016’nın ilk altı ayındaki istihdam rakamları işe alım piyasasının hızlandığına işaret ederken, 2015’teki sarı ışık, yeşile döndü. 2016’nın Haziran ayını da kapsayan ilk 6 ayında Kariyer.net’te yayınlanan yeni iş ilanı sayısı, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %8’lik artışa sahne oldu. 
 

TAB Gıda, 2017’de 3 bine yakın kişiye istihdam sağlayacakTürkiye’de hızlı servis restoran sektörünün lideri konumunda yer alan TAB Gıda, büyüme planları doğrultusunda 2017 yılında yaklaşık 3 bine yakın kişiye yeni istihdam yaratacak.
 

Gıda sektörünün iki açmazı: Eğitim & İstihdamDinamik yapısı, güçlü AR-GE’si, ekonomiye ve işgücüne sağladığı katma değeriyle Türkiye’nin en büyük ikinci sektörü olan gıda sanayinde istihdam ve eğitime dair tartışmalar uzun bir süredir devam ediyor. Artı Eğitim Dergisi olarak bu önemli konularla ilgili bugünkü durumu ortaya çıkararak, sektör bileşenlerinin öneri ve görüşlerini yansıtmaya çalıştık.    
 

Bahar Özürün kendi markasıyla et sektörüne döndüEt sektöründeki tek kadın üst düzey yönetici olan Bahar Özürün, sektöre girişimci ve kendi işinin patronu olarak geri döndü. ÖzDöner markasını yaratan Özürün, en kaliteli döneri üretme iddiasının yanında kadın istihdamını artırma ve yerel hayvancılığı destekleme projeleriyle sektörde farklılık yaratmayı hedefliyor.