Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: bakliyat

Arbel bakliyat pazarının yükselen değeri olacak


Yayın: 24-10-2012
Etiketler: arbel bakliyat gıda

Üretimden paketlemeye, pazarlamadan satışa kadar bakliyat sektörünün önde gelen aktörlerinden biri olan Arbel Grup, son Kanada’dan Amerika’ya, Avustralya’dan Çin’e dünyanın dört bir yanında gerçekleştirdiği 28 tesis yatırımıyla gelişimini sürdürüyor. Dünya bakliyat sektörünün yönetildiği coğrafyalarda güçlerini artırmak için tesis ve altyapı çalışmalarına devam ettiklerini anlatan Arbel Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Arslan, “Bunun için en iyi bildiğimiz gıda alanında, doğru zaman ve yerde, doğru markaya yatırım yapıyoruz” dedi.


Bakliyat sektörü teşvikler ile toparlanacak


Yayın: 24-10-2012

Hava koşullarının kötü gitmesi sonucunda Türkiye’nin 2011’de tüm bakliyat ürünlerinde ithalatçı konumuna düştüğünü ve bu yöneyle kayıp bir yılu geride bıraktıklarını belirten Ulusal Baklagil Konseyi (UBK) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın hayata geçirdiği teşviklerle, baklagillerin geliştirilmesi ve ekiminin yaygınlaştırılmasının hedeflendiğini açıkladı.


Çevik, bakliyatta istikrarla büyüyor


Yayın: 13-11-2012

Gıda sektöründeki faaliyetlerine 1957 yılında Sakarya’da başlayan Çevik Ticaret, istikrarlı büyümesini sürdürüyor.


TSE’den REİS’e KALİTE 2013 ÖdülüYeni neslin doğru beslenmesi ve geleneksel lezzetlerin tüketilmesini önemseyen Reis, “Ulusal ve Uluslararası standartlarda sürdürülebilir kalite anlayışı ile DÜNYA TÜKETİCİLER GÜNÜ’nde “TSE KALİTE ÖDÜLÜ 2013” ile ödüllendirildi.

Bakliyatta seferberlik başlıyor2016 yılının Bakliyat Yılı olması dolayısıyla Türkiye genelinde mercimek, nohut, bezelye, fasulye, bakla ve börülce gibi bakliyatların sofralarda alışılagelmiş tüketimlerinin dışında da tüketimleri için farkındalık yaratmayı amaçlayan Bakliyat İle Sağlıklı Beslenme Sağlıklı Hayat Platformu Projesi’nin startı verildi. 

Türkiye’de 635 bin ton bakliyat açıkta satılıyorAmbalaj Sanayicileri Derneği Başkanı Sadettin Korkut, Bakliyat Yılı’nda sağlıklı bakliyat tüketimi için uyarı da bulundu.
 

Bakliyatın tüketim şekli değişecekDünya Bakliyat Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Arslan, önümüzdeki dönemde bakliyat tüketiminin sadece belli başlı yemeklerle sınırlanmayacağını, dünyada bakliyatta farkındalığın artmasıyla yeni trendlerin ortaya çıktığını söyledi.
 

Obezite ile mücadele bakliyat tüketiminden geçiyorArbel Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan, obeziteyle mücadelede bakliyat tüketiminin çok önemli olduğunu söyledi. 
 

Duru Bulgur, Dual serisiyle bulgurda inovasyon yaptıDuru Bulgur, yeni inovatif ürünü Dual serisiyle taş değirmenin lezzetini ve doğallığını sofralara taşıyor. Seçkin marketlerde tüketiciye sunulan Duru Dual ürünler; mantarlı, mercimekli, şehriyeli ve nohutlu bulgur pilavı çeşitlerinden oluşuyor.

Atomika çeyrek asırdır optik ayıklamada fark yaratıyor


Yayın: 17-08-2016
Kategori: Gıda Makineleri

Atomika Makina kuruluşundan bu yana distribütörlüğünü yaptığı Sortex marka makine sistemleriyle pirinç, hububat, bakliyat, kuruyemiş ve donmuş gıda gibi dökme ürünlerde optik ayıklama yaparak gıda üreticilerine yüksek kalitede çözümler sunuyor.