Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS

Etiketler: makine

Makineleşme katma değeri büyütüyor


Yayın: 15-02-2016
Kategori: Gıda Makineleri

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Genel Müdürü İbrahim Kılıçaslan, gıda ve içecek sanayinde görülen yükselişi sağlayan önemli faktörler arasında sektörde artan makineleşme ve bunun sağladığı avantajların yer aldığını vurguluyor. 
 

Gıda makine ve ekipmanları piyasası büyüyor


Yayın: 17-02-2016
Kategori: Gıda Makineleri
Etiketler: gıda içecek makine

Makine satışlarındaki artış, gelişmekte olan ülkelerde yükselen tüketici gelirleriyle birlikte işlenmiş gıda ürünlerine yönelik talebin artış göstermesiyle hız kazanacak.
 

Atomika çeyrek asırdır optik ayıklamada fark yaratıyor


Yayın: 17-08-2016
Kategori: Gıda Makineleri

Atomika Makina kuruluşundan bu yana distribütörlüğünü yaptığı Sortex marka makine sistemleriyle pirinç, hububat, bakliyat, kuruyemiş ve donmuş gıda gibi dökme ürünlerde optik ayıklama yaparak gıda üreticilerine yüksek kalitede çözümler sunuyor.
 

Adnan Dalgakıran: Gıda makineleri ihracat hedeflerimizde kilit rol oynayacakMakine İhracatçıları Birliği (MAİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran, 2017 yılında makine sanayi ihracatını %8-10 arasında artırmayı hedeflediklerini belirterek, “Bu hedeflerimize ulaşabilmemizde gıda işleme makineleri de rol oynayacak” diyor. 
 

İşlenmiş gıda talebi makine pazarının itici gücüGıda güvenilirliği konusunda dünya çapında artan bilinç ve çabalar, gıda endüstrisinin tüm birimlerinde bununla uyumlu arayışları tetikliyor. Tüketime veya pişirmeye hazır gıdalara ilgi arttıkça, gıda üretim ve işleme tesislerinde ekipmanların bu doğrultuda yenilenmesi ve geliştirilmesi ihtiyacı da çabucak kendini gösteriyor. 
 

TOMRA 3C kanal tipi ayıklama makinelerinde yeni dönem başlatıyor


Yayın: 17-12-2019
Kategori: Gıda Makineleri

Sensör bazlı ayıklamada dünyanın önde gelen üreticilerinden Tomra, lazer ve spektral kamera teknolojilerini entegre ettiği Tomra 3C optik ayıklama makinesi ile gıda güvenliği sağlıyor. 
 

GIDA TEKNOLOJİSİ DERGİSİ, 2021’de de gıdanın gündemini belirleyecekGıda Teknolojisi Dergisi 2021 yılında da ele alacağı dosya konuları, gündeme dair haber/röportaj ve makaleleriyle gıda sektörünün sıcak gündemini sayfalarına taşımaya devam edecek.