Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS
Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan 81 ile tasarruf genelgesi

İktidarın yerel seçimlerin ardından harcamalarında tasarrufa gideceği iddia edilirken, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın tüm birimlerine genelge yolladığı öğrenildi. Bakan Yardımcısı Ahmet Bağcı imzasıyla hazırlanan genelge ile 81 il, 160 merkez birimi ve 16 bölge müdürlüğüne yeni talimatlar iletildi.
Ä°brahim YumaklıSözcü'de yer alan habere göre Tarım ve Orman Bakanlığı’nın gönderdiği genelgede yer alan tedbirler şöyle:
 
* Fotokopi makineleri, yazıcı ve kağıtlarının özel maksatlı kullanımının engellenmesi.
 
* İdare faaliyetlerinin tanıtımıyla ilgili ajanda, bloknot, çanta vb. malzemelerin basım ve dağıtım bedelinin ödenmemesi.
 
* Tasarruf tedbirleri kapsamında izin verilenler dışında; eşantiyon, hatıra ve hediyelik eşya yaptırılmaması ve bedelinin ödenmemesi.
 
* Atık kağıtların diğer çöplerden ayrı toplanarak değerlendirilmesi, bu maksatla yapılan özel torba ve kutuların kullanılması.
 
* Kamu spotu, tanıtım filmi vb. materyallerin, kurumun kendi imkanları kullanılarak yapılmasına azami dikkat edilmesi.
 
* İhtiyaç fazlası personelin, kurumun diğer birimlerinde değerlendirilerek, atıl personel bırakılmaması.
 
* İş Kanununa göre istihdam edilen personelin zorunlu haller dışında hiçbir şekilde fazla mesai ücreti alacak şekilde çalıştırılmaması.
 
* Aydınlatmada gereksiz enerji sarfiyatından kaçınılması. Su kullanımında tasarruf yapılmasını sağlayan sistemlerin kullanılmasına özen gösterilmesi.
 
* Acil ve zorunlu haller dışında her ne suretle olursa olsun yeni taşıt edinilmemesi.
 
Kaynak: t24.com.tr