Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS
Baykon'dan yıkanabilir teraziler

Endüstriyel tartım ve kontrol sistemlerin alanında Türkiye’nin önde gelen üreticilerinden Baykon’un geliştirdiği yıkanabilir teraziler, hijyen ve güvenli üretim noktasında sanayicilerin işini kolaylaştırıyor.
 
Baykon yıkanabilir terazilerSon yıllarda gıda işleme, ilaç endüstrisi ve kimya sanayi gibi birçok endüstriyel alanda yeni düzenlemeler ve hijyenik gereklilikler nedeniyle özel ekipmanlara ihtiyaç duyulmaya başladı. İç ve dış piyasanın bu talepleri, endüstriyel cihazların da hijyenik ürünler gibi insan sağlığını doğrudan etkileyen olumsuz faktörlerin en aza indirilmesini gerektiriyor. Bu trendden yola çıkan Baykon, tüm bu uygulamalar için ideal olan, çeşitli model ve kullanım tarzlarına uygun, kolay temizlenebilir ve hatta yıkanabilir farklı kapasitelerde teraziler geliştirerek, dünya piyasasına sunuyor.
 
Baykon BL Kaldırma Mekanizmalı Terazi
Baykon BL terazi çukurlu kullanıma uygun olmayan sahalar için tasarlanmış bir kantar platformudur. Alçak platform yüksekliği zemin üstü kullanım için kolay ve ergonomik kullanım sağlıyor. Komple paslanmaz çelik yapıda olup, IP68 koruma sınıfında yük hücrelerine sahiptir. Baykon BL terazi; gıda, ilaç, kimya ve kozmetik endüstrilerinde ıslak, hijyenik ve korozif sahalarda kullanılabilirken, GMP ve HACCP üretim standartları ile uyumludur. Hijyen ve bulaşma riski sebebiyle sık temizlenen sahalarda, özel olarak tasarlanmış ve hidrolik kaldırma piston ile desteklenmiş kaldırma düzeni, kolay ve hassas temizlik imkânı sağlıyor. BL teraziler, OIML standartları ile uyumludur, Avrupa 2014/31/EU Otomatik Olmayan Tartı Aletleri Yönetmeliğine göre 2 x 3000e onaylı olarak üretimi gerçekleştiriliyor.
 
Baykon BP Piston Mekanizmalı Terazi
Baykon BP terazi; gıda, ilaç, kimya ve kozmetik endüstrilerinde ıslak, hijyenik ve korrozif sahalar için tasarlanmış olup, GMP ve HACCP üretim standartları ile uyumludur. Hijyen ve bulaşma riski olan ve sık temizlenen sahalarda, entegre pnömatik kaldırma pistonu ile kalkan platform üst kapağı sayesinde, kolay ve hassas temizlik imkanı sağlıyor. Baykon BP terazi platformu, komple paslanmaz çelik yapıdadır ve IP68 koruma sınıfında yük hücrelerine sahiptir. Kullanım şartlarına bağlı olarak çukurlu ya da zemin üstü olarak kullanılabiliyor. Zemin üstü kullanımda, alçak platform yapısı kolay ve ergonomik kullanım sağlıyor. BP teraziler, OIML standartları ile uyumludur, Avrupa 2014/31/EU Otomatik Olmayan Tartı Aletleri Yönetmeliğine göre 2 x 3000e onaylı olarak üretimi yapılıyor.
 
Baykon BT Serisi Terazi ve Basküller
Baykon BT serisi endüstriyel teraziler, yüksek güvenilirliğe sahip standartlarıyla zorlu endüstriyel koşullarda, doğru ve hassas olarak yıllarca hizmet verecek şekilde tasarlandı. Avrupa OIML standartlarına göre tek veya çok kademeli hassasiyet onayı ile üretiliyorlar. Çalışma ortamına bağlı olarak statik boyalı, paslanmaz çelik kapaklı, galvaniz veya komple paslanmaz çelik yapıda, 3 kg'dan 600 kg'a kadar kapasitelerde, 80 x 90 cm'ye kadar standart ve müşteriye özel 120 x 120 cm'ye kadar serbest ebatlarda platform modelleri mevcuttur. Gıda, kozmetik, metal, metalürji, lojistik, kimya ve tüm endüstriyel sektörlerde, ham madde girişi ve ürün çıkış noktalarında güvenle kullanılabiliyor. BT serisi teraziler, endüstriyel tartımlarda her türlü beklentileri karşılayacak çok çeşitli yeteneklerde gösterge seçeneklerine sahiptir.