Banner Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS
Baykon’dan proses kontrolü için BX30 ve BX30D tartım indikatörleri

Baykon, yeni çıkardığı BX30 ve BX30D panel tipi gelişmiş tartım indikatörlerini, proses kontrol, tartım ve kuvvet ölçümü uygulamaları için kullanıcıların hizmetine sunuyor. 
 
Baykon BX30BX30 ve BX30D indikatörler, en son teknolojik gelişmeler dikkate alınarak, yüksek doğruluk, yüksek haberleşme hızı, güçlü arayüz seçenekleri ve ergonomik özellikleriyle endüstriyel tartım uygulamalarının tüm gereksinimlerini karşılayacak, analog veya digital yük hücreleri ile kullanılabilecek şekilde tasarlandı. İndikatörler, 22 mm uzunluğunda 6 dijitlik ağırlık göstergesi, 8 mm uzunluğunda 16 dijitlik alfa numerik bilgi göstergesi olan parlak, geniş açılı ve çok renkli LCD ekran ile donatıldı. 6 farklı kullanım dili, tartımın grafiksel gösterimi, üzerlerindeki sembollerden fonksiyonları kolayca anlaşılabilen tuş takımı, operatörü uyarmak veya bilgi vermek amacıyla ekran renginin değişmesi gibi özellikler, indikatörün kurulumunu ve kullanımını çok kolaylaştırıyor.
 
Üstün özelliklere sahip sistemler 
BX30 / BX30D indikatörler, ticari tartım uygulamalarında, tek kademeli, çok kademeli, çok bölüntülü olmak üzere 10 000 taksimata kadar EN45501 ve OIML R76 onaylıdır. Endüstriyel uygulamalarda 300 000 taksimata kadar kullanılabiliyor. Tartı birimi g, kg, lb, klb, N, kN veya hiçbiri olarak ayarlanabiliyor. İndikatörlerin 4 adet dijital girişi, 5 adet de dijital çıkışı var. Basit tartım işlemlerinde; dijital girişler, sıfırlama, dara alma, silme, çıktı alma, ekrandaki değeri tutma, tepe değeri tutma vb. fonksiyonlar için, dijital çıkışlarda serbest kesme değerleri olarak belli bir bölgeye veya eşik değere göre tanımlanarak kullanılabiliyor.
 
BX30 ve BX30D indikatörlerin her kayda 5 farklı kesme değerinin girilebileceği 500 kayıt kapasiteli kesme değeri belleği var. İndikatörlerde manyetik olarak izole olan RS232 ve RS485, RS422, Ethernet TCP/IP ve USB çıkışları ile bilgilerin yedeklenmesi amacıyla kullanılacak SD kart yuvası standart olarak sunuluyor. İndikatörlerin sahip oldukları fieldbus tipine, analog çıkış, dijital giriş/çıkış konfigürasyonlarına bağlı olarak değişik varyantları sunuluyor. Varyant modeller, Profibus, Profinet, Modbus RTU, Modbus TCP, Ethernet IP, Canopen, CC-Link, EtherCat, PowerNet gibi endüstride en çok kullanılan fieldbus tiplerini destekliyor. Dijital giriş ve çıkışlar, uzak I/O olarak bir PLC tarafından kontrol edilebilirken, hızlı analog çıkış, uzun dönem kararlılığına ve yüksek çözünürlüğe sahiptir.
 
Baykon BX30 ve BX30D indikatörler, tek satırlı, çok satırlı, barkod da içeren EPL formatı vb. 5 farklı formatta etiket bastırabiliyor. Menüyle yönlendirilen kalibrasyon, çok noktalı kalibrasyon, test ağırlığı kullanmadan yapılan elektronik kalibrasyon, sıfır ve kazanç ayarı özellikleri operatöre kolaylık ve zaman tasarrufu sağlıyor. Elektronik kalibrasyon, yüklü ve ağır tank tartı sistemlerinin boşaltılmadan kalibrasyonunun yapılmasında kullanılan çok etkili bir özellik. Dolu olan tank veya siloların tartım sistemlerinin kazanç ayarlarının, boşaltılmadan istenildiği zaman yapılabilmesi büyük servis kolaylığı anlamına geliyor. 
 
Zorlu koşullara uyumlu
İndikatörler, tuş takımını, seri çıkışları, dijital giriş ve çıkışları, ekranı, analog ve dijital yük hücrelerini ve yazıcıyı hızlı ve etkili şekilde test edebilen kapsamlı arıza arama özelliği sunuyor. İndikatörlerde, operatör müdahaleleri, aşırı yükleme vb olaylar kayıt olarak tutulmakta olup, Alibi bellek de opsiyonel olarak sunuluyor. BX30  ve BX30D panel tipi indikatörler, IP67 korumalı paslanmaz çelikten ön paneli, alüminyum gövdesi ve paslanmaz çelikten arka paneli sayesinde ıslak, hijyenik ve zorlu endüstriyel koşullarda kullanılmaya uygundur. İndikatörlerin arka panelinde bulunan vidalı arayüz terminalleri, vibrasyonlu ve mobil uygulamalarda bile kablolar gevşemeden çalışma imkânı sağlıyor.