Banner
Gıda Teknolojisi Facebook Gıda Teknolojisi Twitter Gıda Teknolojisi RSS
Kraft Heinz, Assan Gıda’yı satın alma işlemini tamamladı

Bu satın alma anlaşması, Kraft Heinz’in lezzet geliştirme ve yemek hizmetleri sektörüne odaklı Uluslararası Büyüme Stratejisi doğrultusunda gerçekleşti. Assan Gıda’yı satın alan Kraft Heinz, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da perakende ve yemek hizmeti sektöründeki operasyonlarını güçlendirme fırsatına sahip olmayı hedefliyor.
 
ColoradoThe Kraft Heinz Company (Nasdaq: KHC) (“Kraft Heinz”), bugün yaptığı duyuruyla, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Kibar Holding bünyesindeki Assan Gıda’yı satın alma işlemini tamamladığını açıkladı. Bu anlaşmayla ilgili ilk duyuru 11 Haziran 2021 tarihinde yapılmıştı.
 
İstanbul merkezli Assan Gıda, Türkiye’nin Balıkesir ve İzmir kentlerinde yerel üretim tesislerine sahip, soslar konusunda hızla büyüyen şirketlerden biri olarak biliniyor. 2019 yılından bu yana Kraft Heinz’ın onaylı üretim ortağı olarak faaliyet gösteren Assan Gıda’nın iktisabıyla Kraft Heinz, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da perakende ve yemek hizmeti sektöründeki operasyonlarını güçlendirme fırsatına sahip olacak.
 
Kraft Heinz’ın Uluslararası Bölge Başkanı Rafa Oliveira, satın alma anlaşmasıyla ilgili olarak; “Yüksek kaliteli sos, salça ve domates ürünleri üreten Assan Gıda’nın ürün portföyü, lezzet geliştirme sürecine odaklı uluslararası bölgemizin büyüme stratejisine en iyi şekilde uyuyor. Şirketimiz ve markalarımız açısından uzun vadede muazzam fırsatlar barındıran, dünyanın önemli bölgelerinden birinde varlığımızı daha da genişletecek. Assan Gıda çalışanlarına Kraft Heinz ailesine resmi olarak hoş geldiniz demekten dolayı heyecanlıyız” açıklamalarında bulundu.
 
Assan Gıda, gıda sektöründe faaliyet göstermek üzere Kibar Holding yatırımı olarak 1998 yılında Balıkesir’de kuruldu ve bölgenin en önde gelen üreticilerinden biri oldu. Assan Gıda, çeşitli uluslararası mutfaklara hitap eden domates salçası, ketçap, mayonez ile makarna ve et soslarından oluşan zengin bir ürün gamına sahip. Şirketin ürünleri, Colorado, Kingtom ve Oba’nın da aralarında bulunduğu özel markalar altında satılıyor.